"Rafał Zaorski wyprowadził 3,5 miliona dolarów z projektu BigShortBets" - twierdzi grupa 44Crew_PL | Wiadomości | CrypS.

“Rafał Zaorski wyprowadził 3,5 miliona dolarów z projektu BigShortBets” – twierdzi grupa 44Crew_PL

Rafał Zaorski

Najsłynniejszy polski spekulant znów musi mierzyć się z oskarżeniami pod swoim adresem. Tym razem o niewłaściwe wykorzystanie środków inwestorów oskarżyli go członkowie kolektywu hackerskiego 44Crew_PL. 


  • White hat hackerzy działający w ramach grupy zwanej jako 44Crew_PL twierdzą, że Rafał Zaorski potajemnie wyciągnął płynność z tokenów BigShortBets.
  • Zarzuca się mu, że przesłał te środki na giełdę Kraken i używa ich na poczet własnych działań spekulacyjnych na rynku krypto.

“99% polskich projektów na rynku kryptowalut to patologia”

Dziś na łamach portalu Bankier.pl ukazał się wywiad przeprowadzony przez naszego byłego kolegę redakcyjnego Michała Misiurę z jednym z członków grupy 44Crew_PL.

Jest to kolektyw specjalistów z branży IT, którzy działają non profit w charakterze white hat hackerów, czyli osób poszukujących luk w zabezpieczeniach różnych protokołów. Jednakże w przypadku tej ekipy mamy również do czynienia z prowadzeniem nieoficjalnych dochodzeń ws. podejrzanych projektów z sektora kryptowalut.

Jednym z takich przypadków dotyczył cyfrowych aktywów od Janusza Palikota, który miał tokenizować beczki whisky. Jak wiadomo, sprawa jest w toku, a były poseł przebywa obecnie w areszcie śledczym.

W rozmowie Michała Misiury z przedstawicielem 44Crew pojawia się postać Rafała Zaorskiego, któremu hackerzy zarzucają defraudację kapitału inwestorów projektu BigShortBets.

Jak zdradził anonimowy badacz, z przeprowadzonych analiz wynika, że w pomysł Zaorskiego zainwestowało około 3000 osób. Hacker twierdzi, że mamy jednak do czynienia z masowym oszustwem.

Powiedział w rozmowie z redaktorem Bankiera, że Zaorski ponoć deklarował, że zebrane fundusze na poczet finansowania projektu mają stanowić zabezpieczenie tokenów. Co więcej, miał wielokrotnie zapewniać, że “każda osoba, która zainwestowała, nie wyciągnie mniej niż to, ile wsadziła”.

Zarzucono polskiemu spekulantowi, jakoby miał wyprowadzić te środki i przesłać na giełdę kryptowalut Kraken.

Wielu ludzi macha ręką, albo boi się z jakichś powodów angażować w sprawy sądowe. Dużo z nich wstydzi się, że dali się nabrać

– stwierdził hacker.

Osoba podpisana w tym wywiadzie jako Mateusz stwierdziła również, że większość polskich projektów z rynku kryptowalut to patologia.

Na początku listopada br. na oficjalnym profilu grupy na X opublikowano tzw. “listę wstydu”, czyli spis projektów z polskiego podwórka kryptowalutowego, które upadły w ostatnich latach.

Całość wspomnianego wywiadu możecie przeczytać w tym miejscu. 

Rafał Zaorski

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.