Sprzedaj bitcoina teraz, a zarobisz więcej niż później. Analityk wyjaśnia słuszność tej strategii | Wiadomości | CrypS.

Sprzedaj bitcoina teraz, a zarobisz więcej niż później. Analityk wyjaśnia słuszność tej strategii

Bitcoin
W tym artykule:

Zgodnie z historycznymi danymi, skumulowane zyski ze sprzedaży kryptowalut w kwietniu przewyższały te osiągane w innych miesiącach. Popularny analityk, powołując się na nie, przywołał znane w branży finansowej powiedzenie „sell in may and go away”, znane w Polsce jako „sprzedaj akcje i jedź na wakacje”.


  • Dyrektor generalny portalu informacyjnego o kryptowalutach Coin Bureau zasugerował, iż maj może być jednym z lepszych miesięcy na sprzedaż kryptowalut po kwietniu,
  • W ciągu ostatnich 5 lat kupno BTC w październiku i sprzedaż w kwietniu przyniosło skumulowany zwrot w wysokości 1 449% w porównaniu do zakupu w maju i sprzedaży we wrześniu.

Sprzedaż BTC w maju lepsza niż we wrześniu

Popularne powiedzenie „sell in may and go away” wskazuje na to, iż na rynkach finansowych może zachodzić sezonowość. Zgodnie z sugestią, najlepszy okres dla akcji przypada od listopada do kwietnia. Idąc tym tropem, inwestorzy powinni sprzedawać aktywa w maju i czekać z ponownym zakupem do października.

Wspomniane powiedzenie może mieć zastosowanie również na rynku wirtualnych walut. Popularny analityk oraz współzałożyciel portalu Coin Bureau, Nic Puckrin, wskazał na dane z ostatnich 5 lat. Wynika z nich, że kupno BTC w październiku i sprzedaż w kwietniu przyniosła skumulowany zwrot w wysokości 1 449%.

Z kolei kupno bitcoina w maju i jego sprzedaż we wrześniu niosły ze sobą skumulowaną stratę w wysokości 29%. Ekspert ten zacytował również raport od firmy K33. Wynika z niego, iż inne badania tego zjawiska przyniosły podobne wyniki dla tej samej strategii.

W związku z powyższym Nic Puckrin zasugerował, że inwestorzy mogli osiągnąć lepsze zyski, gdy sprzedali swoje wirtualne waluty w ubiegłym miesiącu, jeszcze przed silnymi spadkami. Należy przypomnieć, że kurs BTC rozpoczął handel w kwietniu br. na poziomie powyżej 65 tys. dol., a w międzyczasie wspiął się ponad 72 tys. dol. Obecnie jednak handluje on w pobliżu 58,2 tys. dol.

Niedźwiedzie nastroje na rynku

Biorąc pod uwagę to, iż kwiecień został zamknięty przez bitcoina z mocnym spadkiem, a nastroje wśród inwestorów zaczynają się pogarszać, wiele wskaźników makroekonomicznych i sieciowych sugeruje, że na potencjalną sprzedaż wirtualnych walut z zyskiem może być już za późno.

Zgodnie ze wskaźnikiem lęku i chciwości od alternative.me, nastroje wśród handlowców detalicznych słabną. Obecnie wykazują oni neutralne emocje. Co więcej, widoczny jest również spadek wyszukiwania informacji o BTC w Google.

Obok mniej byczo nastawione do kryptowalut wydają się inwestorzy instytucjonalni. Widać to na amerykańskim rynku bitcoinowych ETF-ów spot. Te z kolei odnotowywały stały odpływ środków przez ostatnie 5 dni handlowych. Co więcej, nawet nowo utworzone ETF-y spot na BTC i ETH w Hongkongu doznały znacznie niższych wpływów, niż spodziewali się analitycy.

Bitcoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.