European Blockchain Convention
Konferencja technologiczna, której założeniem jest zainteresowanie w istocie każdą dziedziną, w której zastosować można blockchain czy też zdecentralizowane technologie sieciowe.
Przebiega ona w oczywistej dla konferencji formule wystąpień zaproszonych prelegentów oraz dyskusji pomiędzy nimi. Uzupełnieniem transmitowanej na żywo części zasadniczej są sieciowe spotkania i sesje pytań oraz networking (w którym to celu organizatorzy planują udostępnić dedykowaną aplikację, umożliwiającą komunikację tak prelegentów z uczestnikami, jak i tych drugich między sobą nawzajem).
Tegoroczna problematyka obejmie takie zagadnienia jak: suwerenna tożsamość (Self-sovereign Identity) jednostek i podmiotów w sieci oraz jej zastosowania oraz zastosowanie blockchainu w świecie mainstreamowych finansów, płatnościach transgranicznych, handlu międzynarodowym czy logistyce.
Będą także poruszone tematy jak perspektywy rozwoju aktywów kryptograficznych oraz państwowych walut cyfrowych, , metody zarządzania w środowisku rozproszonym, jak również blockchainowe środowisko prawno-regulacyjne, adopcja opartych na nim rozwiązań w usługach publicznych, czy wykorzystanie tej technologii jako składnika przyszłej rzeczywistości cyfrowej.
Lista mówców obejmuje przedstawicieli instytucji rządowych (np. ministerstw finansów Niemiec i Portugalii) oraz tych aspirujących do tego miana (Komisji Europejskiej oraz autonomicznego samorządu Katalonii), banków centralnych (Niemiec, Litwy i Szwajcarii) oraz komercyjnych (Commerzbank, Santander).
Nie zabraknie także licznych reprezentantów przedsiębiorstw i konsorcjów – m.in. Bosch, Daimler, Maersk, PharmaLedger, Ericsson, Telefónica, IKEA, Henkel, Carrefour (oraz wielu innych); jak również instytucji akademickich – Uniwersytetu w Utrechcie, Politechniki Katalonii, Barcelońskiej Szkoły Zarządzania czy Szkoły Biznesu w Nottingham.
Wreszcie, swoje opinie zaprezentują także przedstawiciele organizacji pozarządowych – INATBA, European Blockchain Partnership, European Blockchain Association, EU Blockchain Observatory & Forum, Libra Association bądź Web3 Foundation, i innych.
Dotychczas wydarzenie odbywało się dwukrotnie w ciągu roku, z edycją”południową”, mającą miejsce w Barcelonie, oraz “północną”, zlokalizowaną w Kopenhadze. W tym roku z oczywistych względów epidemiologiczych układ ten został zaburzony, i na żywo odbyła się (w styczniu) jedynie edycja barcelońska. Druga, właśnie nadchodząca, przeniesiona została do internetu.
Ceny biletów raczej nie należą do najbardziej okazyjnych. Warto pamiętać, iż rosną one z czasem (i to dość znacznie), toteż w przypadku chęci wzięcia udziału, najdogłębniej wskazane jest zaopatrzenie się w wejściówkę, jak najszybciej to możliwe
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.