European Blockchain Convention | CrypS.

European Blockchain Convention

European Blockchain Convention Online
Nazwa:
European Blockchain Convention
Data:
21 września 2020 - 22 września 2020
Adres wydarzenia:
Szczegóły/Rejestracja:
Cena biletu:
119, 149 lub 249 EUR. (pakiet podstawowy) / 179, 229 lub 399 EUR. (pakiet rozszerzony)
Tryb wydarzenia:
Online

Konferencja technologiczna, której założeniem jest zainteresowanie w istocie każdą dziedziną, w której zastosować można blockchain czy też zdecentralizowane technologie sieciowe.

Przebiega ona w oczywistej dla konferencji formule wystąpień zaproszonych prelegentów oraz dyskusji pomiędzy nimi. Uzupełnieniem transmitowanej na żywo części zasadniczej są sieciowe spotkania i sesje pytań oraz networking (w którym to celu organizatorzy planują udostępnić dedykowaną aplikację, umożliwiającą komunikację tak prelegentów z uczestnikami, jak i tych drugich między sobą nawzajem).

Tegoroczna problematyka obejmie takie zagadnienia jak: suwerenna tożsamość (Self-sovereign Identity) jednostek i podmiotów w sieci oraz jej zastosowania oraz zastosowanie blockchainu w świecie mainstreamowych finansów, płatnościach transgranicznych, handlu międzynarodowym czy logistyce.

Będą także poruszone tematy jak perspektywy rozwoju aktywów kryptograficznych oraz państwowych walut cyfrowych, , metody zarządzania w środowisku rozproszonym, jak również blockchainowe środowisko prawno-regulacyjne, adopcja opartych na nim rozwiązań w usługach publicznych, czy wykorzystanie tej technologii jako składnika przyszłej rzeczywistości cyfrowej.

Lista mówców obejmuje przedstawicieli instytucji rządowych (np. ministerstw finansów Niemiec i Portugalii) oraz tych aspirujących do tego miana (Komisji Europejskiej oraz autonomicznego samorządu Katalonii), banków centralnych (Niemiec, Litwy i Szwajcarii) oraz komercyjnych (Commerzbank, Santander).

Nie zabraknie także licznych reprezentantów przedsiębiorstw i konsorcjów – m.in. Bosch, Daimler, Maersk, PharmaLedger, Ericsson, Telefónica, IKEA, Henkel, Carrefour (oraz wielu innych); jak również instytucji akademickich – Uniwersytetu w Utrechcie, Politechniki Katalonii, Barcelońskiej Szkoły Zarządzania czy Szkoły Biznesu w Nottingham.

Wreszcie, swoje opinie zaprezentują także przedstawiciele organizacji pozarządowych – INATBA, European Blockchain Partnership, European Blockchain Association, EU Blockchain Observatory & Forum, Libra Association bądź Web3 Foundation, i innych.

Dotychczas wydarzenie odbywało się dwukrotnie w ciągu roku, z edycją”południową”, mającą miejsce w Barcelonie, oraz „północną”, zlokalizowaną w Kopenhadze. W tym roku z oczywistych względów epidemiologiczych układ ten został zaburzony, i na żywo odbyła się (w styczniu) jedynie edycja barcelońska. Druga, właśnie nadchodząca, przeniesiona została do internetu.

Ceny biletów raczej nie należą do najbardziej okazyjnych. Warto pamiętać, iż rosną one z czasem (i to dość znacznie), toteż w przypadku chęci wzięcia udziału, najdogłębniej wskazane jest zaopatrzenie się w wejściówkę, jak najszybciej to możliwe

Dodaj komentarz