Robinhood usuwa ze swojej platformy część kryptowalut
Aplikacja do handlu kryptowalutami i akcjami – Robinhood – ogłosiła, że usuwa ze swojej platformy cardano, polygon i solanę. Mowa więc o kryptowalutach, które Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) USA uznała za papiery wartościowe.
Działania SEC przynoszą efekty: Robinhood usuwa część kryptowalut
9 czerwca Robinhood poinformował, że od 27 czerwca przestanie umożliwiać handel taki cyfrowymi aktywami, jak cardano (ADA), polygon (ADA) i solana (SOL). Powód? SEC uznał te aktywa za niezarejestrowane papiery wartościowe. Oferowanie ich przez Binance i Coinbase doprowadziło do tego, że Komisja pozwała obie te giełdy.
Wierzymy w przyszłość kryptowalut i będziemy nadal opowiadać się za przejrzystością przepisów w USA, aby klienci mogli uczestniczyć w rynku z większym zaufaniem
– dodał Robinhood.
Earlier this week, the SEC sued crypto companies Binance and Coinbase. The SEC has alleged that a number of cryptocurrencies trading on those platforms are unregistered securities, including three that are currently supported on Robinhood Crypto. (1/4)
— Robinhood (@RobinhoodApp) June 9, 2023
Co to oznacza dla osób, które posiadają wspomniane coiny?
Każdy, kto posiada solanę (SOL), polygon (MATIC) i cardano (ADA), otrzyma szczegółowe instrukcje dotyczące sprzedaży i/lub wycofania swoich coinów [z Robinhood]
– dodała firma.
What does this mean for customers? Everyone who holds Solana (SOL), Polygon (MATIC), and Cardano (ADA) will receive detailed instructions on how to sell and/or withdraw their coins, where supported. (3/4)
— Robinhood (@RobinhoodApp) June 9, 2023
We believe in the future of crypto and will continue to advocate for regulatory clarity in the U.S. so that customers can participate in the marketplace with greater confidence. (4/4)
— Robinhood (@RobinhoodApp) June 9, 2023
Potrzeba regulacji
Warto zauważyć, że Robinhood angażuje się w proces tworzenia regulacji w USA. Dyrektor Robinhooda ds. zgodności z przepisami i spraw korporacyjnych, Dan Gallagher, pojawił się 6 czerwca w Kongresie. Krytykował SEC za prowadzoną przez nich politykę.
Kiedy [Gary] Gensler [został] w 2021 r. [przewodniczącym] SEC powiedział: “Przyjdźcie i zarejestrujcie się. Zrobiliśmy to
– wspominał Gallagher.
Potem firma “przeszła przez 16-miesięczny proces z personelem SEC, próbując zarejestrować maklera-dealera specjalnego przeznaczenia”. W marcu przekazano jej “w dość pobieżny sposób, że ten proces się zakończył i nie zobaczymy żadnych owoców tego wysiłku”. Innymi słowy, Robinhoodowi nie udało się zarejestrować jako broker. Pokazuje to, że Komisja nie była wcale taka chętna do współpracy, jak próbuje nam to teraz wmówić Gensler.
Podobne problemy napotykały także inne podmioty. W pozwie przeciwko Coinbase zarzucono, że giełda od 2019 r. działała jako niezarejestrowany broker papierów wartościowych. Firma jednocześnie wiosną 2021 r. weszła na giełdę. Jakoś nikt nie zablokował wtedy tego procesu.
Sam Gensler ostatnio powtórzył, że kryptowaluty to papiery wartościowe. Z jego opinią nie zgadza się jednak wielu prawników i ekspertów.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.