Robinhood usuwa ze swojej platformy część kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Robinhood usuwa ze swojej platformy część kryptowalut

robinhood Kryptowaluty

Aplikacja do handlu kryptowalutami i akcjami –  Robinhood – ogłosiła, że usuwa ze swojej platformy cardano, polygon i solanę. Mowa więc o kryptowalutach, które Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) USA uznała za papiery wartościowe.


Działania SEC przynoszą efekty: Robinhood usuwa część kryptowalut

9 czerwca Robinhood poinformował, że od 27 czerwca przestanie umożliwiać handel taki cyfrowymi aktywami, jak cardano (ADA), polygon (ADA) i solana (SOL). Powód? SEC uznał te aktywa za niezarejestrowane papiery wartościowe. Oferowanie ich przez Binance i Coinbase doprowadziło do tego, że Komisja pozwała obie te giełdy.

Wierzymy w przyszłość kryptowalut i będziemy nadal opowiadać się za przejrzystością przepisów w USA, aby klienci mogli uczestniczyć w rynku z większym zaufaniem

– dodał Robinhood.

Co to oznacza dla osób, które posiadają wspomniane coiny?

Każdy, kto posiada solanę (SOL), polygon (MATIC) i cardano (ADA), otrzyma szczegółowe instrukcje dotyczące sprzedaży i/lub wycofania swoich coinów [z Robinhood]

– dodała firma.

Potrzeba regulacji

Warto zauważyć, że Robinhood angażuje się w proces tworzenia regulacji w USA. Dyrektor Robinhooda ds. zgodności z przepisami i spraw korporacyjnych, Dan Gallagher, pojawił się 6 czerwca w Kongresie. Krytykował SEC za prowadzoną przez nich politykę.

Kiedy [Gary] Gensler [został] w 2021 r. [przewodniczącym] SEC powiedział: “Przyjdźcie i zarejestrujcie się. Zrobiliśmy to

– wspominał Gallagher.

Potem firma “przeszła przez 16-miesięczny proces z personelem SEC, próbując zarejestrować maklera-dealera specjalnego przeznaczenia”. W marcu przekazano jej “w dość pobieżny sposób, że ten proces się zakończył i nie zobaczymy żadnych owoców tego wysiłku”. Innymi słowy, Robinhoodowi nie udało się zarejestrować jako broker. Pokazuje to, że Komisja nie była wcale taka chętna do współpracy, jak próbuje nam to teraz wmówić Gensler.

Podobne problemy napotykały także inne podmioty. W pozwie przeciwko Coinbase zarzucono, że giełda od 2019 r. działała jako niezarejestrowany broker papierów wartościowych. Firma jednocześnie wiosną 2021 r. weszła na giełdę. Jakoś nikt nie zablokował wtedy tego procesu.

Sam Gensler ostatnio powtórzył, że kryptowaluty to papiery wartościowe. Z jego opinią nie zgadza się jednak wielu prawników i ekspertów.

robinhood

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.