Bithumb znowu wpadł pod lupę fiskusa | Wiadomości | CrypS.

Bithumb znowu wpadł pod lupę fiskusa

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bithumb

Południowokoreańska Narodowa Służba Podatkowa (NTS) rozpoczęła specjalne dochodzenie w sprawie operatorów giełdy kryptowalutowej Bithumb. Takie informacje podaje lokalny portal Yonhap.


Agencja bada możliwe naruszenia prawa podatkowego przez Bithumb Korea, Bithumb Holdings i inne jednostki stowarzyszone. W tym celu KSP przygląda się ich krajowym i międzynarodowym transakcjom. Funkcjonariusze przeprowadzili przeszukania w siedzibach firm. Dziennikarze odnotowali, że śledztwo prowadziło biuro NTS, które nie przeprowadza rutynowych kontroli.

To nie pierwszy raz

To nie pierwszy raz, kiedy giełda boryka się z pretensjami podatkowymi. Po poprzednim dochodzeniu, NTS pod koniec 2019 roku zażądał od Bithumb Korea zapłacenia ponad 80 miliardów wonów (~ 69 milionów dolarów) podatku od zysków uzyskanych z inwestycji zagranicznych użytkowników platformy.

We wrześniu 2020 roku policja przeprowadziła serię przeszukań w biurach firm związanych z giełdą w ramach sprawy dotyczącej domniemanego oszustwa przy sprzedaży tokenów BXA o wartości 25 milionów dolarów. W tym samym czasie organy ścigania wezwały na przesłuchanie dyrektora generalnego i prezesa giełdy Lee Jong-hoona.

W październiku 2022 roku poinformowano, że może mu grozić do ośmiu lat więzienia ze względu na zarzut wyłudzenia pieniędzy od inwestorów. Według Yonhap uważa się, że Hong jest prawdziwym właścicielem giełdy, a specjalne śledztwo NTS jest rzekomo związane z jego sprawą karną.

Platforma po raz pierwszy została wystawiona na sprzedaż w 2018 roku. Od tego czasu wśród możliwych nabywców znaleźli się Huobi, Nexon Group, Naver, Morgan Stanley i inni.

bithumb

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.