Bithumb rozważa drogę sądową w sprawie 68,9 mln USD podatku | Wiadomości | CrypS.

Bithumb rozważa drogę sądową w sprawie 68,9 mln USD podatku

Redaktor: Albert Czajkowski
giełda kryptowalut bithumb będzie walczyć o niezapłacenie 69 mln USD podatku

Bithumb, jedna z głównych giełd kryptowalut w Korei Płd., rozważa wejście na drogę sądową i zaskarżenie decyzji lokalnego urzędu skarbowego. Na mocy wspomnianej decyzji Bithumb ma do zapłacenia ponad 68,9 mln USD podatku (80 mld wonów).

To pierwsza tego typu sprawa w Korei Południowej. Według koreańskich mediów urząd skarbowy obciążył giełdę Bithumb podatkiem u źródła od transakcji zawieranych przez zagranicznych klientów. Informacje na ten temat przekazała m.in. spółka Vidente, która dowiedziała się o tym po przejęciu 34,24% udziałów w spółce nadrzędnej wobec giełdy.

Media wyjaśniają również, że zagraniczna spółka, która nie ma stałej siedziby w Korei Płd. jest obciążana podatkiem u źródła. Jak dotąd jednak takie decyzje nie dotyczyły branży kryptowalutowej. Giełda zapowiedziała, że respektuje orzeczenie organów podatkowych. Zamierza jednak podjąć walkę o zmianę tej decyzji. W tym celu rozważa m.in. wejście na drogę sądową.

giełda kryptowalut bithumb będzie walczyć o niezapłacenie 69 mln USD podatkureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.