Deweloperzy zaprezentowali wersję alfa protokołu Taro dla Lightning Network | Wiadomości | CrypS.

Deweloperzy zaprezentowali wersję alfa protokołu Taro dla Lightning Network

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
lightning network bitcoin
W tym artykule:

Zespół Lightning Labs zaprezentował wersję alfa protokołu Taro, który pozwala na emitowanie aktywów takich jak stablecoiny w sieci Bitcoin i wykorzystywanie ich w aplikacjach opartych na Lightning Network (LN).


Twórcy zapowiedzieli Taro w kwietniu 2022 roku. Uruchomienie protokołu jest możliwe dzięki aktywacji aktualizacji Taproot aktywowanej blockchainie pierwotnej kryptowaluty.

Protokół umożliwia tworzenie szerokiej gamy aktywów, w tym stabelcoinów, i przenoszenie ich do LN, ponosząc przy tym minimalne opłaty. Wersja alfa rozwiązania jest dostępna w sieci testowej. Zespół będzie zbierał opinie od deweloperów i entuzjastów w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Kod open source Taro został umieszczony w repozytorium na GitHubie.

Co daje Taro?

“Taro” pozwala na wielozadaniowość bitcoina i LN. Użytkownicy będą mogli otwierać połączone kanały Taro i wchodzić w interakcje z istniejącą siecią Lightning. Zamiast tworzyć nowy ekosystem węzłów i płynności, Taro wykorzysta istniejącą infrastrukturę – napisał główny specjalista ds. rozwoju produktu w Lightning Labs, Michael Levin.

Przypomnijmy, że deweloperzy dodali wsparcie Taproot do klienta Lightning LND w czerwcu 2022 roku.

lightning network bitcoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.