Deweloperzy zaprezentowali wersję alfa protokołu Taro dla Lightning Network

lightning network bitcoin
W tym poście:
Bitcoin
-2.80%

Zespół Lightning Labs zaprezentował wersję alfa protokołu Taro, który pozwala na emitowanie aktywów takich jak stablecoiny w sieci Bitcoin i wykorzystywanie ich w aplikacjach opartych na Lightning Network (LN).


Twórcy zapowiedzieli Taro w kwietniu 2022 roku. Uruchomienie protokołu jest możliwe dzięki aktywacji aktualizacji Taproot aktywowanej blockchainie pierwotnej kryptowaluty.

Protokół umożliwia tworzenie szerokiej gamy aktywów, w tym stabelcoinów, i przenoszenie ich do LN, ponosząc przy tym minimalne opłaty. Wersja alfa rozwiązania jest dostępna w sieci testowej. Zespół będzie zbierał opinie od deweloperów i entuzjastów w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Kod open source Taro został umieszczony w repozytorium na GitHubie.

Co daje Taro?

„Taro” pozwala na wielozadaniowość bitcoina i LN. Użytkownicy będą mogli otwierać połączone kanały Taro i wchodzić w interakcje z istniejącą siecią Lightning. Zamiast tworzyć nowy ekosystem węzłów i płynności, Taro wykorzysta istniejącą infrastrukturę – napisał główny specjalista ds. rozwoju produktu w Lightning Labs, Michael Levin.

Przypomnijmy, że deweloperzy dodali wsparcie Taproot do klienta Lightning LND w czerwcu 2022 roku.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->