Szwedzki bank centralny wzywa do zakazu kopania BTC | Wiadomości | CrypS.

Szwedzki bank centralny wzywa do zakazu kopania BTC

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
szwecja mining

Riksbank opublikował raport “Cryptocurrencies and Their Impact on Financial Stability” (Kryptowaluty i ich wpływ na stabilność finansową). Przedstawia w nim wyniki własnego badania dotyczącego wydobywania metodą konsensusu Proof-of-Work.


Szwedzki bank centralny wezwał do wprowadzenia zakazu wydobycia bitcoina i innych kryptowalut przy użyciu metody Proof-of-Work ze względu na wpływ na środowisko. Według dokumentu, zużycie energii przy tej metodzie wydobycia jest równe zużyciu energii przez 200 000 gospodarstw domowych. Knut Svanholm, górnik Bitcoina skomentował to wezwanie w następujący sposób:

Bank centralny nie ma prawa mówić ludziom, co mają robić ze swoją energią elektryczną. Gdyby naprawdę dbali o środowisko, zamknęliby swoje operacje jutro rano.

W odpowiedzi na tweet Riksbanku zamieścił on również film o wydobywaniu bitcoina. Twierdzi w nim, że energia zużyta na wydobycie pierwotnej kryptowaluty “nie jest marnowana”.

Christian Ander, założyciel szwedzkiej giełdy bitcoinów BTCX, również skrytykował raport Riksbanku:

Zużycie energii powinno być neutralne, produkcja powinna być regulowana. Nie reguluj tego, co ludzie z nią robią.

W listopadzie 2021 r. szwedzkie organy regulacyjne wezwały do wprowadzenia zakazu wydobywania bitcoinów w UE ze względu na przeszkody w przestrzeganiu postanowień porozumienia paryskiego w sprawie zmian klimatu.

szwecja mining

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.