CTO Ledgera ostrzega inwestorów przed “ślepym podpisywaniem” transakcji
W związku z niedawnym atakiem na OpenSea, który uwypuklił słabe strony blockchaina, Charles Guillemet, dyrektor ds. technologii w Ledger, ostrzegł użytkowników przed “ślepym podpisywaniem”, które definiuje jako “wyrażenie zgody na podpisanie transakcji na ślepo, bez zrozumienia, co to oznacza”.
W rozmowie z Cointelegraph, Guillemet przedstawił problemy związane ze ślepym podpisywaniem. Szef technologii Ledger zauważa, że zgoda na transakcje wymaga podpisania komunikatu, który ma być wysłany do blockchaina. Użytkownik jest jedyną osobą, która może podpisać transakcje kluczem prywatnym, podczas gdy inni mogą sprawdzić, czy jest on poprawny.
Problem polega na tym, że ta wiadomość z założenia nie jest zrozumiała. Jest to cyfrowy komunikat.
Guillemet wyjaśnił również, że gdy przelew jest podpisany, to zazwyczaj jest obsługiwany przez portfel, który “prawidłowo przetwarza komunikat i wyświetla jego intencję”. Jeśli jednak chodzi o podpisywanie złożonych interakcji z smart kontraktami, “parsowanie informacji nie zawsze jest obsługiwane prawidłowo i nie ma innego wyjścia, jak tylko ślepo zgodzić się na transakcję, której się nie rozumie”.
Jest to ryzykowne, ponieważ może się wydawać, że podpisujemy transakcję, aby przenieść część swoich środków na adres A, podczas gdy w rzeczywistości podpisujemy transakcję, aby przenieść wszystkie swoje środki na adres B.
Przykładem może być atak phishingowy na OpenSea
Ekspert ds. bezpieczeństwa podał również przykłady, w których podpisywanie “na ślepo” doprowadziło do znacznych strat. W ostatnim exploicie OpenSea użytkownicy doświadczyli ataku phishingowego, w wyniku którego stracili NFT o wartości 1,7 mln dolarów. Guillemet zauważa, że w tym przypadku napastnicy podstępnie nakłonili swoje ofiary do podpisania komunikatu na ślepo. Tym samym wyrazili oni zgodę na sprzedaż wszystkich swoich NFT za 0 ETH.
Atakujący musiał jedynie podpisać transakcję o treści ‘Zgadzam się na zakup tych NFT za 0 ETH’, a następnie przedstawić te dwie wiadomości OpenSea, aby ten faktycznie wykonał transakcję zamiany 0 ETH na wszystkie NFT ofiar.
Na pytanie, jakie jest jego zdaniem rozwiązanie tego problemu, Guillemet odwołał się do starego kryptowalutowego porzekadła: “nie ufaj, sprawdzaj”.
Radzi on użytkownikom kryptowalut, aby “zawsze sprawdzali transakcję, którą zgadzają się podpisać.” Jedną z propozycji, którą przedstawił ekspert ds. bezpieczeństwa, jest podpisywanie transakcji za pomocą wyświetlaczy, które występują w portfelach sprzętowych.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.