Twitterowe konto premiera Indii zhackowane. Napastnicy przeprowadzili SCAM | Wiadomości | CrypS.

Twitterowe konto premiera Indii zhackowane. Napastnicy przeprowadzili SCAM

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiach

Oficjalne konto na Twitterze premiera Indii – Narendra Mori – zostało zhackowane. Napastnicy wykorzystali je do przeprowadzenia tzw. giveaway scamu.

Narendra Modi pełni funkcję premiera Indii, a w 2019 roku został ponownie wybrany na kolejną kadencję. Jego konto na Twitterze ma ponad 73,4 mln zwolenników.

Hack potwierdziło Biuro Premiera Indii w osobnym tweecie, w którym mogliśmy przeczytać:

Konto na Twitterze @narendramodi zostało zhackowane. Sprawa została eskalowana do Twittera i konto zostało natychmiast zabezpieczone.

Każdy tweet udostępniony w tym krótkim okresie, w którym konto było zagrożone, musi zostać zignorowany.

Napastnicy nie tracili czasu i szybko próbowali wykorzystać sytuację. Narzędziem ataku był dobrze znany atak tzw. giveaway scam.

Hakerzy w tweecie napisali, że “Indie oficjalnie przyjęły Bitcoin jako prawny środek płatniczy” i że “rząd oficjalnie zakupił 500 BC i rozdaje je wszystkim mieszkańcom kraju.” Zamieścili też linka, który najprawdopodobniej prowadził do strony phishingowej.

Jeżeli te informacje byłyby prawdziwe (oczywiście nie były), oznaczałoby to, że każdy z 1,4 miliarda ludzi w Indiach otrzymałby 0,000000035 BTC, obecnie warte około 0,0017 USD lub 0,13 INR.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy zhackowane zostało konto na Twitterze prominentnej postaci. W 2020 roku ofiarami padł m.in. Bill Gates, Jeff Bezos, Elon Musk, czy Barack Obama.

Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiach

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.