Twitterowe konto premiera Indii zhackowane. Napastnicy przeprowadzili SCAM | Wiadomości | CrypS.

Twitterowe konto premiera Indii zhackowane. Napastnicy przeprowadzili SCAM

Zerelik Maciej
Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiach

Oficjalne konto na Twitterze premiera Indii – Narendra Mori – zostało zhackowane. Napastnicy wykorzystali je do przeprowadzenia tzw. giveaway scamu.

Narendra Modi pełni funkcję premiera Indii, a w 2019 roku został ponownie wybrany na kolejną kadencję. Jego konto na Twitterze ma ponad 73,4 mln zwolenników.

Hack potwierdziło Biuro Premiera Indii w osobnym tweecie, w którym mogliśmy przeczytać:

Konto na Twitterze @narendramodi zostało zhackowane. Sprawa została eskalowana do Twittera i konto zostało natychmiast zabezpieczone.

Każdy tweet udostępniony w tym krótkim okresie, w którym konto było zagrożone, musi zostać zignorowany.

Napastnicy nie tracili czasu i szybko próbowali wykorzystać sytuację. Narzędziem ataku był dobrze znany atak tzw. giveaway scam.

Hakerzy w tweecie napisali, że „Indie oficjalnie przyjęły Bitcoin jako prawny środek płatniczy” i że „rząd oficjalnie zakupił 500 BC i rozdaje je wszystkim mieszkańcom kraju.” Zamieścili też linka, który najprawdopodobniej prowadził do strony phishingowej.

Jeżeli te informacje byłyby prawdziwe (oczywiście nie były), oznaczałoby to, że każdy z 1,4 miliarda ludzi w Indiach otrzymałby 0,000000035 BTC, obecnie warte około 0,0017 USD lub 0,13 INR.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy zhackowane zostało konto na Twitterze prominentnej postaci. W 2020 roku ofiarami padł m.in. Bill Gates, Jeff Bezos, Elon Musk, czy Barack Obama.

Regulacje dotyczące reklamy kryptowalut w Indiach
reklama
reklama