Praca oszusta podającego się za Banksy'ego sprzedana za 100 ETH | Wiadomości | CrypS.

Praca oszusta podającego się za Banksy’ego sprzedana za 100 ETH

Praca oszusta podającego się za Banksy'ego sprzedana za 100 ETH

Oszust promował NFT, podając się za Banksy’ego na oficjalnej stronie internetowej artysty, a później wystawił pracę na aukcji za 100 ETH (338 000 USD) na OpenSea.

NFT od Banksy’ego?

Oficjalna strona nieuchwytnego artysty, znanego każdemu pod pseudonimem Bansky promowała sprzedaż grafiki NFT “Great Redistribution of the Climate Change Disaster”, która została następnie wystawiona na aukcję. Po fakcie rzecznik Banksy’ego powiedział jednak, że artysta nie był związany z wystawionym NFT. Zgodnie z informacjami BBC sprzedawca NFT spontanicznie zwrócił pieniądze kolekcjonerowi bez żadnej adnotacji. Aby podkreślić dziwny charakter tej sytuacji, kolekcjonera, który kupił NFT, możemy znaleźć na Twitterze pod pseudonimem Pranksy.

Użytkownik o imieniu yosefo skontaktował się z Pranksym przez aplikację Discord, aby poinformować go o aukcji. Yosefo udostępnił link do oficjalnej strony Banksy’ego, która była połączona z aukcją na rynku OpenSea. Pranksy złożył ofertę w wysokości 100 ETH, przez co został automatycznie kupcem dzieła. Półtorej godziny po zakończeniu aukcji, NFT na stronie Banksy’ego zostało usunięte, co sprawiło, że Pranksy zaczął podejrzewać, że to wszystko było jednym wielkim oszustwem. W dziwnym obrocie wydarzeń oszust zwrócił 97,69 ETH (całość z wyjątkiem opłaty transakcyjnej) do Pranksy’ego nieco ponad osiem godzin później. Ciężko stwierdzić, czy cała sytuacja jest upozorowana, czy jest to sprawka hackera, który włamał się na stronę, czy też rzeczywista praca Banksy’ego, którego dzieła wyróżniają się enigmatycznym charakterem. Koniec końców Pranksy został z prawie darmowym NFT, od rzekomego artysty zagadki.

Zwrot pieniędzy był całkowicie nieoczekiwany. Myślę, że doniesienia prasowe o włamaniu oraz fakt, że znalazłem hakera i śledziłem go na Twitterze, mogły skłonić go do zwrotu pieniędzy. – powiedział Pranksy.

Banksy nigdy nie stokenizował swojej sztuki, jednak na początku marca grupa inwestorów kupiła dzieło sztuki artysty „Morons” za 95 000 USD po zweryfikowaniu jego autentyczności przez Pest Control, a następnie spaliła je i wystawiła w formie NFT.

Praca oszusta podającego się za Banksy'ego sprzedana za 100 ETH

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.