Coinbase: Wolumen handlu Ethereum przewyższa Bitcoina w 2021 roku
Według nowego raportu, w Ethereum jest pompowanych więcej pieniędzy niż kiedykolwiek wcześniej – i jest to w dużej mierze zasługa dużych graczy z Wall Street, którzy zainteresowali się kryptowalutą.
Coinbase, największa giełda w USA opublikowała swój półroczny przegląd. Według platformy, Ethereum prześcignęło wszystkie kryptowaluty, w tym Bitcoina, jeśli chodzi o wzrost i wolumen obrotu.
Całkowity wolumen handlu Ethereum wzrósł o 1461% w pierwszej połowie 2021 r. do 1,4 bln USD (w tym samym okresie w 2020 r. wynosił on zaledwie 92 mld USD). Wolumen handlu Bitcoinem, dla porównania, wzrósł tylko o 489% – choć nadal prawie podwoił całkowity wolumen ETH. W tym roku gwałtownie wzrosła również wartość Ethereum.
Druga najcenniejsza kryptowaluta zyskała 895% w okresie 12 miesięcy i 210% w okresie 6 miesięcy kończącym się 30 czerwca
– czytamy w raporcie, którego autorem jest Brian Foster.
Co więc stoi za wzrostem Ethereum w 2021 roku?
Według Coinbase, wszystko sprowadza się do jednego słowa: DeFi. Foster twierdzi, że kluczowym powodem wzrostu było:
Rosnące wykorzystanie protokołów DeFi zbudowanych na Ethereum, potwierdzające wartość sieci jako globalnego narzędzia finansowego i platformy dla deweloperów”.
Określenie DeFi- lub zdecentralizowane finanse – odnosi się do projektów, których celem jest zrewolucjonizowanie i zastąpienie obecnych metod zaciągania pożyczek, udzielania kredytów i bankowości. Są one niezwykle lukratywne, a większość z nich jest zbudowana na Ethereum.
Obecnie, według danych DeFi Pulse, w ekosystemie DeFi “zablokowanych” jest 61,2 miliardów dolarów. Odnosi się to do ilości gotówki przepływającej przez projekty DeFi. Największym z nich jest kryptowalutowy protokół pożyczkowy Aave.
Świat DeFi składa wielkie obietnice, ale jest bardzo eksperymentalny: można zarobić miliardy, ale można też stracić miliardy. Jest on tak nieuregulowany, że staje się bardzo podatny na ataki hakerskie.
Jednak wzrost zainteresowania Ethereum wynika z tego, że DeFi interesują się inwestorzy instytucjonalni. Giełda powiedziała, że jej ogromni klienci chcą inwestować w produkty DeFi bardziej niż w połowie 2021 roku.
Podczas gdy DeFi był definiowany przez inwestorów detalicznych przez większość 2020 roku, w pierwszej połowie 2021 roku widzieliśmy gwałtowny wzrost zainteresowania DeFi wśród naszej bazy klientów instytucjonalnych
– powiedział Foster, zauważając, że w tym roku, to “tradycyjne fundusze hedgingowe i globalne banki inwestycyjne” wykazały duże zainteresowanie.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.