2 aresztowanych ws kryptowalutowej piramidy finansowej w USA | Wiadomości | CrypS.

2 aresztowanych ws kryptowalutowej piramidy finansowej w USA

kryptowalutowa piramida finansowa

30 stycznia amerykańskie Secret Service aresztowało dwóch mężczyzn prowadzących firmę Zima Digital Assets. Piramida finansowa oszukała m.in zawodowych graczy w bejsbol oraz emerytów – donosi Cointelegraph.  

Aresztowani to John Michael Caruso, lat 28, i Zachary Salter, lat 27. Pierwszy z panów ma obszerną kartotekę policyjną, a drugi jest początkującym piosenkarzem R&B występującym pod pseudonimem „Sweet Talker”. Caruso wyszedł z więzienia pod koniec 2017 roku i wkrótce po tym wpadł na pomysł zbudowania piramidy finansowej. Firma Zima Digital Assets rozpoczęła działalność w czerwcu 2018 roku. Od tego czasu wyłudziła co najmniej 7,5 mln USD. Oszukanych szacuje się zaś na ponad 90 osób. Wśród nich znaleźli się zawodowi i byli bejsboliści, ich rodziny oraz emeryci z Arizony.

Caruso i Salter promowali piramidę poprzez media społecznościowe. Na swoich profilach obnosili się z bogactwem, które mieli zarobić dzięki kryptowalutom. Caruso często określał się mianem Krypto Króla i twierdził, że jest wybitnym specjalistą, który działa na rynku cyfrowych aktywów od 2012 roku. Narrację szefów Zima Digital Assets podchwyciły nawet popularne ekonomiczne tytuły. Pisały o nich takie tytuły jak: Forbes (zobacz), Entrepreneur i Cigar Aficionado. Co więcej Business Insider Malezja określił Caruso „Michaelem Jordanem algorytmicznego handlu kryptowalutami” (zobacz).

Prawda okazała się jednak inna. Młodzi szefowie Zima Digital Assets nigdy “nie dotknęli” żadnej kryptowaluty. Nie zamienili na nie ani jednego centa z pozyskanych funduszy. Wydali jednak 350 000 USD na wynajem luksusowych samochodów, m.in Lamborghini. 610 000 USD przeznaczyli na prywatne loty odrzutowcem i wynajem rezydencji, którą nazwali “Krypto Castle”. Kolejne 830 000 USD przegrali podczas 134 godzin spędzony w kasynach w Las Vegas. Około 1,9 mln USD zwrócili inwestorom, aby przekonać ich, że przedsięwzięcie generuje zysk. Dwaj “biznesmeni” zostali oskarżeni o pranie pieniędzy i prowadzenie piramidy finansowej.

Źródło: Cointelegraph

kryptowalutowa piramida finansowa

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.