Znamy datę kolejnej aktualizacji Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Znamy datę kolejnej aktualizacji Ethereum

Redaktor: Michał Misiura
Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczy

Zespół Ethereum podał datę uruchomienia aktualizacji Shanghai-Capella (Shapella) w sieci testowej Sepolia. Jej premiera odbędzie się 28 lutego.


https://twitter.com/TimBeiko/status/1628145316271894528

Hardfork Shapella zawiera zmiany dla warstwy konsensusu (Capella) i wykonawczej (Shanghai), a także dla API Engine. W listopadzie 2022 roku deweloperzy uruchomili devnet, aby przetestować aktualizację.

W styczniu 2023 roku z powodzeniem wdrożyli shadow fork, aby przetestować wpływ planowanej aktualizacji na mainnet. W lutym zespół utworzył publiczną sieć Zhejiang, aby przetestować wypłaty aktywów z Beacon Chain.

Operatorzy węzłów i walidatorzy Sepolia muszą zaktualizować klientów do opublikowanej najnowszej wersji przed aktualizacją – przypomnieli deweloperzy. Po Sepolii, hardfork zostanie przetestowany w sieci Goerli, a następnie wdrożony w mainnecie. Przypuszczalnie nastąpi to w marcu.

Dla przypomnienia, tylko 31% stakowanych etherów jest “na plusie” w stosunku do obecnych notowań rynkowych. Tak wynika z szacunków Binance Research.

Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.