Deweloperzy Ethereum wdrożyli shadow fork w ramach aktualizacji Shanghai | Wiadomości | CrypS.

Deweloperzy Ethereum wdrożyli shadow fork w ramach aktualizacji Shanghai

Redakcja
Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczy

Zespół Ethereum z powodzeniem wdrożył shadow fork Shanghai, aby przetestować wpływ planowanej aktualizacji na sieć główną. Poinformował o tym deweloper klienta Geth, Marius Van Der Weyden.


Według niego, podczas testów wystąpiło wiele problemów wynikających z nieprawidłowej konfiguracji Geth. Po poprawce wszystkie węzły zaczęły działać konsekwentnie.

Van Der Weyden i jego współpracownik uruchomili kilka złośliwych węzłów, aby przetestować stabilność obu warstw sieci – wykonawczej i konsensusu. Deweloper napisał:

Węzły te próbują spamować [sieć] nieważnymi blokami i wiadomościami. W tej chwili finalizacja w łańcuchu odbywa się prawidłowo. Zobaczmy, czy uda nam się go złamać za pomocą Potuza.

Co to jest aktualizacja Shanghai Ethereum?

Na początku grudnia zespół Ethereum wskazał marzec 2023 jako wstępną datę hard forka mainnetu Shanghai. Aktualizacja zawiera zestaw propozycji poprawy sieci. Wśród nich jest EIP-4895, którego implementacja pozwoli na wycofanie ETH z kontraktu stakingowego Beacon Chain.

Dla przypomnienia deweloperzy uruchomili w listopadzie devnet, aby przetestować funkcję wypłaty kryptowalut przez walidatorów z kontraktu depozytowego.

Ethereum 2/3 władzy nad siecią w rękach 7 graczyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.