31% stakowanych ETH wciąż na plusie - twierdzi Binance | Wiadomości | CrypS.

31% stakowanych ETH wciąż na plusie – twierdzi Binance

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
ethereum

W marcu tego roku planowana jest aktualizacja Shanghai dla sieci Ethereum (ETH), która oprócz ulepszeń i usprawnień sieciowych umożliwi wycofanie eteru z kontraktu stakingowego. Od momentu uruchomienia Beacon Chain pod koniec 2020 roku, możliwe było blokowanie ETH, jednak do tej pory nie było możliwości zrealizowania wypłaty.


Binance, największa na świecie giełda kryptowalutowa, w okresie poprzedzającym tę dużą aktualizację, przeprowadziła badania dotyczące procentu eteru, który jest na plusie przy obecnym kursie.

Łącznie stakowanych jest 16,7 mln ETH, co w chwili pisania tego tekstu daje około 28 miliardów dolarów. Z tego 31% jest obecnie na plusie, a 69% przynosi inwestorem stratę. Strata oznacza tutaj, że obecna cena rynkowa Ethereum jest niższa niż cena w momencie, gdy inwestorzy zdecydowali się wysłać swoje ETH do kontraktu stakingowego.

Jednak według badań Binance, inwestorzy którzy tracą nie mają powodu, aby upłynnić swoje udziały po aktualizacji Shanghai.

Około 2 milionów ETH zostało stakowanych już na początku, kiedy było to możliwe, czyli w grudniu 2020 roku. W tym czasie cena Ethereum wynosiła około 600 dolarów. Tak więc, ta część stakerów nadal zyskuje na swoich inwestycjach.

Wypłaty ze stakingu ETH

Wraz z aktualizacją Shanghai nie będzie można wypłacić całego stakowanego ethereum jednocześnie. Jednak za jednym zamachem mogą być wypłacone wszystkie zarobione nagrody. Według Binance, łączne nagrody za staking wynoszą 1,03 mln ETH lub 1,7 mld USD.

Pełne wyjścia są ograniczone przez protokół: przy obecnym poziomie aktywnych walidatorów (około 520 000), będzie możliwe wycofanie wszystkich ETH przez 7 walidatorów na epokę. Oznacza to, że maksymalnie 1.575 walidatorów może rzucić ręcznik, co daje maksymalnie 50 400 ETH, lub 83 mln dolarów dziennie.

ethereumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.