Zespół prawny Terraform Labs podał się do dymisji | Wiadomości | CrypS.

Zespół prawny Terraform Labs podał się do dymisji

Anna Sutowicz
Terraform Labs

Trzech czołowych prawników Terraform zrezygnowało ze współpracy po niecałym roku w firmie. Potwierdził to rzecznik Terraform Labs.


Wewnętrzny zespół prawny zrezygnował z pracy w Terraform Labs. Marc Goldich (generalny radca prawny), Lawrence Florio (główny doradca korporacyjny) i Noah Axler (radca prawny) zdecydowali o opuszczeniu swoich stanowisk niedługo po upadku stablecoina TerraUSD (UST). Wszyscy przestali pracować dla firmy w maju 2022 roku. Goldich rozpoczął pracę w Terraform Labs w sierpniu ubiegłego roku, natomiast Axler i Florio dołączyli w styczniu 2022 roku.

Rzecznik Terraform Labs zapewnił jednak, że jedynie niewielka liczba członków zespołu podała się do dymisji:

Ubiegły tydzień był wyzwaniem dla Terraform Labs, a niewielka liczba członków zespołu zrezygnowała w ostatnich dniach. Zdecydowana większość członków zespołu pozostaje niezłomnie zaangażowana w realizację misji projektu. Terra to więcej niż $UST, z niesamowicie pasjonującą społecznością i jasną wizją na odbudowę. Skupiamy się teraz na realizacji naszego planu ożywienia ekosystemu Terra.

Nie wiadomo, dlaczego prawnicy zrezygnowali, nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz. Prawdopodobnie, operacje prawne są obecnie obsługiwane przez zewnętrznego doradcę.

„Społeczność Terra to moja rodzina”

Do Kwon, współzałożyciel borykającego się z problemami blockchaina Terra Luna, ogłosił zmieniony plan odbudowy ekosystemu. Terraform Labs ma przestawić m.in. nową propozycję zarządzania. Nowy blockchain nie będzie powiązany ze stablecoinem TerraUSD (UST), natomiast stary blockchain Terra będzie istniał nadal wraz z UST pod nową nazwą Terra Classic (LUNC). Jeżeli plan Do Kwona zostanie zatwierdzony i wszystko pójdzie zgodnie z zamierzeniami, nowy blockchain LUNA zostanie uruchomiony 27 maja. We wstępnym głosowaniu pojawiło się jednak 92% głosów przeciwko proponowanym środkom. Ostateczne decyzje zapadną dzisiaj. Kwon podkreśla, że społeczność Terra to dla niego rodzina i zapewnia:

Zawsze będę tutaj, bez względu na to, jak będzie ciężko.

Przypomnijmy, że blockchain stracił niemalże całą kapitalizacje rynkową w wyniku błędów w projekcie.

Terraform Labs
reklama
reklama