Zespół Cardano przełożył aktywację hard forka Vasil | Wiadomości | CrypS.

Zespół Cardano przełożył aktywację hard forka Vasil

Zerelik Maciej
hard fork cardano

Deweloperzy przesunęli datę aktywacji hardforka Vasil sieci Cardano. Według CTO IOG – Kevina Hammonda, zespół chce mieć pewność, że wszystkie elementy procesu są gotowe na aktualizację.


W filmie wideo umieszczonym na YouTube, deweloper powiedział:

Oczywiście, może minąć jeszcze kilka tygodni, zanim przejdziemy do faktycznego wdrożenia Vasila. To jest niesamowicie ważne. Wszyscy użytkownicy muszą być gotowi, aby proces hardforka przebiegał sprawnie.

Zauważył również, że IOG skupia się na naprawie niektórych problemów w sieci testowej, stopniowo zmierzając do wydania oprogramowania Cardano w wersji 1.35.2. Nowy klient naprawia szereg błędów zidentyfikowanych podczas testów, w tym tych związanych z zdecentralizowanymi aplikacjami (dApp).

Celem jest naprawienie najnowszych problemów w miarę zbliżania się do hard forka. Naprawiamy funkcje zorientowane na testerów, aby wszystko było poprawne i bez pośpiechu.

Vasil zawiera cztery propozycje ulepszenia sieci Cardano, skupiające się na zmniejszeniu opłat transakcyjnych i poprawie bezpieczeństwa sieci. Aktualizacja uprości również interakcję z smart kontraktami projektu.

Hard fork pierwotnie miał zostać aktywowany pod koniec czerwca 2022 roku, ale od tego czasu data ta została przesunięta na przyszły miesiąc.

Przypomnijmy, że w lipcu deweloperzy wdrożyli aktualizację Vasil do sieci testowej Cardano.

hard fork cardano
reklama
reklama