Zespół Cardano przełożył aktywację hard forka Vasil | Wiadomości | CrypS.

Zespół Cardano przełożył aktywację hard forka Vasil

Maciej Żerelik
hard fork cardano

Deweloperzy przesunęli datę aktywacji hardforka Vasil sieci Cardano. Według CTO IOG – Kevina Hammonda, zespół chce mieć pewność, że wszystkie elementy procesu są gotowe na aktualizację.


W filmie wideo umieszczonym na YouTube, deweloper powiedział:

Oczywiście, może minąć jeszcze kilka tygodni, zanim przejdziemy do faktycznego wdrożenia Vasila. To jest niesamowicie ważne. Wszyscy użytkownicy muszą być gotowi, aby proces hardforka przebiegał sprawnie.

Zauważył również, że IOG skupia się na naprawie niektórych problemów w sieci testowej, stopniowo zmierzając do wydania oprogramowania Cardano w wersji 1.35.2. Nowy klient naprawia szereg błędów zidentyfikowanych podczas testów, w tym tych związanych z zdecentralizowanymi aplikacjami (dApp).

Celem jest naprawienie najnowszych problemów w miarę zbliżania się do hard forka. Naprawiamy funkcje zorientowane na testerów, aby wszystko było poprawne i bez pośpiechu.

Vasil zawiera cztery propozycje ulepszenia sieci Cardano, skupiające się na zmniejszeniu opłat transakcyjnych i poprawie bezpieczeństwa sieci. Aktualizacja uprości również interakcję z smart kontraktami projektu.

Hard fork pierwotnie miał zostać aktywowany pod koniec czerwca 2022 roku, ale od tego czasu data ta została przesunięta na przyszły miesiąc.

Przypomnijmy, że w lipcu deweloperzy wdrożyli aktualizację Vasil do sieci testowej Cardano.

hard fork cardanoreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.