Hard Fork Cardano przełożony ze względu na upadek Luny | Wiadomości | CrypS.

Hard Fork Cardano przełożony ze względu na upadek Luny

Redaktor: Albert Czajkowski
hard fork cardano

Twórca Cardano Charles Hoskinson ujawnił, że hard fork Vasil, który ma przynieść sieci „ogromną poprawę wydajności”, został częściowo opóźniony z powodu upadku Terra. Zespół projektowy postanowił zachować w tej sytuacji szczególną ostrożność.

W opublikowanym niedawno nagraniu wideo Hoskinson zauważył, że po załamaniu się ekosystemu Terra zespół programistów Cardano zdecydował się zachować ostrożność przed uruchomieniem hard forka Vasil. Powiedział również, że wydał wielu inżynierom polecenie, aby w obecnych okolicznościach wszystko sprawdzać trzy razy.

Hoskinson wskazał, że kod dla hard forka jest gotowy, co oznacza, że można by było go już uruchomić, jednak projekt Cardano zdecydował się dodać dodatkowe testy do pakietu Plutus, platformy inteligentnych kontraktów Cardano, i wyjść poza to, co zwykle robi w przypadku hard forków.

Start hard forka pod koniec lipca

Hard fork Vasil to duża aktualizacja, która będzie obejmować cztery propozycje ulepszeń Cardano. W wyniku hard forka ADA już osiągnęła lepsze wyniki niż wiele innych kryptowalut, nawet w czasie szerszej dekoniunktury na rynku kryptowalut, pogłębionej przez upadek ekosystemu Terra. Dzięki temu ADA stała się siódmą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej.

Hoskinson powiedział również, że chęć włączenia się w proces zapewniania jakości i testowania przyczyniła się do opóźnienia hard forka, ponieważ po zawarciu ogromnej liczby umów z deweloperami dApp pojawiła się chęć aktywniejszego włączenia w proces zapewniania jakości i testowania.

Początkowo hard fork miał być uruchomiony 29 czerwca, ale został przełożony na ostatni tydzień lipca.

hard fork cardanoreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.