Deweloperzy Cardano aktywowali hardfork Vasil w sieci testowej | Wiadomości | CrypS.

Deweloperzy Cardano aktywowali hardfork Vasil w sieci testowej

Maciej Żerelik
hard fork cardano

3 lipca firma rozwijająca Cardano – Input Output Global (IOG) przeprowadziła hardfork Vasil na sieci testowej. Teraz uczestnicy ekosystemu mają 4 tygodnie, aby go przetestować.


Twórcy aplikacji, operatorzy puli stakingowej (SPO), giełdy i inni uczestnicy ekosystemu mają cztery tygodnie na „ostateczne przetestowanie i zintegrowanie” aktualizacji przed uruchomieniem w głównej sieci. IOG podało w oświadczeniu:

Vasil to kompleksowy program działania. Konieczne będzie przetestowanie kompatybilności wstecznej dla projektów oraz pewne zmiany w wykonywaniu skryptów dla SPO.

Eksperci przypomnieli, że aktualizacja zapewnia wyższą przepustowość sieci dzięki przetwarzaniu w trybie potoku dyfuzyjnego. Dla twórców projektów jest to poprawa wydajności i efektywności skryptów przy niższych kosztach. Aktualizacja obejmuje również:

  • ulepszenia kryptografii Cardano, umożliwiające zwiększoną interoperacyjność dla innych blockchainów;
  • niestandardowy interpreter smart kontraktu Plutus;
  • nowy model kosztów, który jest częścią skryptów Plutus V2.

Hard fork Vasil to najbardziej ambitny program prac, jaki wykonaliśmy. I cała społeczność jest w to zaangażowana. Naszym głównym celem jest zapewnienie bezpiecznego i niezawodnego zarządzania modernizacją.

Przypomnijmy, że w czerwcu firma musiała przełożyć aktywację hard forka ze względu na nierozwiązane kwestie techniczne. Pod koniec miesiąca deweloperzy IOG ustalili datę wprowadzenia go do testnetu.

hard fork cardanoreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.