Zdecentralizowana giełda Uniswap objęta dochodzeniem SECu | Wiadomości | CrypS.

Zdecentralizowana giełda Uniswap objęta dochodzeniem SECu

Zerelik Maciej
UNISWAP

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd rozpoczęła dochodzenie przeciwko Uniswap Labs – głównemu deweloperowi zdecentralizowanej giełdy Uniswap.

Według raportu WSJ z 3 września, najwyższy amerykański regulator rynku papierów wartościowych objął dochodzeniem twórców zdecentralizowanej giełdy kryptowalut zbudowanej na Ethereum- Uniswap.

WSJ powołuje się na anonimowe źródła, twierdząc że póki co śledztwo jest na wczesnym etapie. SEC stara się ustalić, w jaki sposób klienci korzystają z giełdy, w jaki sposób jest ona reklamowana i ogólnie jak działa.

Rzecznik Uniswap Labs zapewnił, że organizacja jest „zobowiązana do przestrzegania prawa i przepisów regulujących naszą branżę i do dostarczania informacji organom regulacyjnym, które pomogą im w każdym dochodzeniu.”

Warto zauważyć, że działania Komisji mają miejsce tuż po tym, jak nawiązała ona współpracę z AnChain.AI – firmą zajmującą się analityką blockchaina. Zadaniem AnChain.AI jest pomoc SEC w monitorowaniu przestrzeni DeFi.

Chociaż pierwsza wersja protokołu Uniswap ujrzała światło dzienne w 2018 roku, giełda zyskała ogromny impet dopiero w 2020 i 2021 roku. W kwietniu tygodniowy wolumen handlu po raz pierwszy przekroczył 10 miliardów dolarów. Zaledwie dwa miesiące wcześniej całkowite obroty platformy przekroczyły 100 mld USD.

Chociaż nie musi to mieć koniecznie związku z raportem WSJ, tuż po jego publikacji natywny token Uniswap – UNI stracił 5% swojej wartości.

UNISWAP
reklama
reklama