Zcash i Monero będą zakazane w Dubaju | Wiadomości | CrypS.

Zcash i Monero będą zakazane w Dubaju

Redaktor: Michał Misiura
11% mieszkańców ZEA, w tym w Dubaju, zainwestowało w kryptowaluty.
W tym artykule:

Regulator rynku kryptowalut w Dubaju opublikował wyczekiwane regulacje dla lokalnej branży – w tym zakaz koncentrujących się na cyfrowych aktywach znanych jako tokeny prywatności.


Zestaw zasad wydany przez Virtual Assets Regulatory Authority (VARA) obejmuje 10 podstawowych reguł i celów, w tym wymagania dotyczące licencjonowania, obowiązki związane z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy, przepisy dotyczące marketingu i promocji oraz przestępstw, takich jak wykorzystywanie informacji poufnych.

VARA opisuje kryptowaluty zwiększające anonimowość jako aktywa, które uniemożliwiają śledzenie własności lub transakcji. To przeszkoda, której działania dostawcy usług kryptowalutowych w tej chwili nie mogą skutecznie ograniczyć.

Nowe zasady obowiązujące w Dubaju oznaczają, że kryptowaluty takie jak Zcash (ZEC) i Monero (XMR) nie będą dozwolone. Inne zasady stanowią m.in., że podmioty działające bez licencji VARA nie mogą opisywać się jako firmy zajmujące się aktywami wirtualnymi. Duże firmy, które aktywnie inwestują 250 milionów dolarów lub więcej w kryptowaluty, muszą zarejestrować się w VARA.

Naruszenie zasad może prowadzić do kar pieniężnych w wysokości do 5,4 mln USD dla osób fizycznych i do 13,6 mln USD dla dostawcy usług związanych z wirtualnymi aktywami, takich jak giełdy lub podmioty przetwarzające płatności.

Ambitne plany VARA

Przepisy VARA mają zastosowanie do firm i działalności w zakresie wirtualnych aktywów w emiracie Dubaju, w tym w specjalnych strefach rozwoju i wolnych strefach, ale nie obejmują Międzynarodowego Centrum Finansowego w Dubaju, które ma własnego regulatora. Według niedawno opublikowanych danych, Dubaj przyciągnął ponad 500 firm kryptowalutowych do swojego ekosystemu aktywów cyfrowych.

Ambicje VARA obejmują pozycjonowanie Dubaju jako regionalnego i międzynarodowego centrum dla aktywów wirtualnych w sposób, który zwiększyłby jego przewagę konkurencyjną lokalnie i wewnętrznie. VARA ma również nadzieję, że przyjazny dla biznesu krajobraz regulacyjny przyciągnie inwestycje i zmotywuje firmy do rozpoczęcia działalności w Dubaju.

11% mieszkańców ZEA, w tym w Dubaju, zainwestowało w kryptowaluty.

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.