Zapłacił 64 ETH gas fee próbując kupić memecoina | Wiadomości | CrypS.

Zapłacił 64 ETH gas fee próbując kupić memecoina

Jacek Walewski
ethereum Ethereum [ETH]

Moda na memecoiny pociąga za sobą kolejne ofiary. Nie chodzi jednak tylko o inwestorów, którzy kupili tego typu projekty “na górce”, ale także rosnące opłaty sieciowe na blockchainie Ethereum. Pewien trader uiścił w zamian za transakcję prawdziwy majątek.


Opłata sieciowa na rekordowym poziomie

Chodzi o kogoś, kto zapłacił aż 64 ETH za wykonanie pojedynczej transakcji. Stało się to 8 maja. Sprawie przyjrzał się „Whale Alert”, który zauważył, że wspomniany użytkownik sieci Ethereum zapłacił równowartość około 119 157 USD za wysłanie niewiele większej kwoty, czyli 84 WETH.

Należy zauważyć, że opłaty transakcyjne w łańcuchu Ethereum wzrosły mocno już w 2021 r. Wtedy za transakcję płacono nawet 50-70 USD. Było to efektem trwającej hossy na rynku kryptowalut. Wzrost popytu na oparte na etherze (ETH) projekty DeFi i NFT, zwiększył ruch w samym blockchainie i przełożył się na wyższe ceny za gaz. Te ostatnie są jednak już znacznie niższe. I tak jednak – w związku z “modą” na memecoiny – obecnie średnia opłata transakcyjna wzrosła 5 maja do 27,62 USD, czyli do poziomu, który ostatnio widziano prawie rok temu. Od czasu wprowadzenia na rynek memecoina PEPE, co miało miejsce 18 kwietnia, średnie opłaty za gaz wzrosły aż o 115%.

Jednak sieć główna nie jest jedyną siecią, która została dotknięta wysokimi opłatami za gaz. Warstwy 2 – zaprojektowane w celu obniżenia kosztów transakcji – nie zostały oszczędzone, a zapotrzebowanie na nie mocno wzrosło.

Główny problem Ethereum

Wysokość opłat transakcyjnych to zresztą pięta achillesowa Ethereum. Doświadczyliśmy już tego problemu w 2017 r., a potem – jak zostało już wspomniane – podczas ostatniej hossy. Programiści sieci pracują nad zmianą tej sytuacji. Jak na razie jednak problem powraca, choć – jak widać – już w mniejszej skali.

W tle nadal trwa zaś szał na memecoiny, który może okazać się tragiczny dla wielu mniej doświadczonych inwestorów. Sam pepecoin stracił ostatnio blisko połowę wyceny. Więcej nt. memecoinów i zagrożeń, jakie za sobą niosą, przeczytacie w naszym artykule pt. Uwaga na memecoiny! Analizujemy nowe „hity inwestycyjne”

ethereum



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.