Wystarczy powtórzyć ten wzór, aby bitcoin rósł dalej - twierdzi analityk Santiment | Wiadomości | CrypS.

Wystarczy powtórzyć ten wzór, aby bitcoin rósł dalej – twierdzi analityk Santiment

Karolina Zawodnik
bitcoin

Czołowa z kryptowalut może wkrótce dotrzeć do poziomu 100 tys. dol., według ekspertów z Santiment. Aby zrealizować ten cel, musi jednak zostać spełniony jeden kluczowy warunek.


  • Obecnie za jednego BTC trzeba zapłacić nieco ponad 70 tys. dol. Swoje ATH kryptowaluta ta ustanowiła w pobliżu 73,7 tys. dol.,
  • Analitycy z Santiment uważają, że bitcoin ma szansę na dotarcie do poziomu 100 tys. dol. w najbliższym czasie,
  • Wpierw jednak korelacja między kryptowalutami, a akcjami musi spaść.

Bitcoin gotowy do wzrostu

W chwili pisania tego tekstu największa z kryptowalut porusza się w okolicy linii 70 tys. dol. za monetę. Choć w obecnym roku bitcoin zrobił już ogromny progres, zdaniem licznych obserwatorów rynku, może to nie być koniec wzrostów na BTC.

Ta hossa zdecydowanie różni się od pozostałych. Wszystko z uwagi na to, iż nowe ATH cenowe zostało osiągnięte jeszcze przed halvingiem – wydarzeniem, które dzieli nagrodę blokową BTC na pół.

BTC
Wykres BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Dyrektor ds. marketingu w Santiment – Brian Quinlivan – podzielił się najnowszymi spostrzeżeniami na temat rynku kryptowalut. Zauważył on m.in., że bitcoin odbiegł od S&P 500, co może stanowić dla niego sygnał zwyżkowy.

Po złych wiadomościach o inflacji może to być znak, że kryptowaluty ponownie oddalają się od akcji i podążają własną ścieżką.

– zaznaczył Brian Quinlivan.

Cytowany ekspert wyjaśnił, iż w przeszłości do wzrostów na rynku wirtualnych walut dochodziło, gdy korelacja z S&P 500 była niewielka lub żadna. Jeśli i w tym przypadku wspomniana zależność się sprawdzi, wówczas możemy zobaczyć BTC na poziomie 80 tys. dol., a nawet 100 tys. dol., według prognoz od eksperta z Santiment.

Brian Quinlivan wskazał na rozbieżność między bitcoinem a akcjami w środę (tj. 10 kwietnia br.). Nastąpiło to po opublikowaniu świeżych danych na temat inflacji. Wskazał on wówczas na dużą różnicę między ruchami BTC a S&P 500, a nawet złotem.

Po ukazaniu się raportu na temat CPI w Stanach Zjednoczonych rynki akcji zatrzęsły się w wyniku obaw o inflację wyższą niż oczekiwana. Choć przed wydaniem tej informacji kurs BTC handlował poniżej 70 tys. dol., cena tej wirtualnej waluty doznała tego samego dnia odbicia.

S&P 500 powrócił do poziomu sprzed mniej więcej tygodnia. Jest to więc jeden z rzadkich przypadków, w których widzimy poważną rozbieżność.

– zaznaczył Brian Quinlivan.

Dyrektor ds. marketingu w Santiment dodał, że w pewnym sensie coś podobnego można było zaobserwować pod koniec marca br. Wówczas to kurs BTC spadł, a S&P 500 pozostał na niezmienionym poziomie. To wskazuje na słabnącą korelację między ruchami akcji a bitcoina.

Nachodzący halving BTC

Wydarzenie, w wyniku którego nagroda blokowa czołowej kryptowaluty zostanie podzielona na pół, ma odbyć się za około 7 dni. To cykliczne wydarzenie owiane jest emocjami z uwagi na to, że historycznie poprzedzało ono wzrosty na bitcoinie, a później altcoinach. Wielu ekspertów wiąże więc z nim duże nadzieje.

Choć historia lubi się powtarzać, nie ma 100% pewności co do tego, iż BTC zachowa się tak, jak w poprzednich cyklach. Mimo to jego zwolennicy są przepełnieni pozytywnymi emocjami. Co więcej, na rynku od dłuższego czasu utrzymuje się chciwość.

bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.