Wieloryby BTC mogły wiedzieć o wygranej Grayscale z wyprzedzeniem | Wiadomości | CrypS.

Wieloryby BTC mogły wiedzieć o wygranej Grayscale z wyprzedzeniem

wieloryb-bitcoina-btc

Eksperci z platformy Santiment zasugerowali, iż niektórzy duzi inwestorzy bitcoina znali werdykt sprawy między Grayscale Investments a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), zanim on zapadł.


Analitycy zwrócili szczególną uwagę na ruchy dwóch grup posiadaczy czołowej kryptowaluty – wielorybów i rekinów. Ci bowiem zaczęli gromadzić BTC dzień przed orzeczeniem wydanym przez Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Kolumbii.

Wieloryby BTC znały wynik sprawy wcześniej?

Z danych on-chain wynika, że 28 sierpnia br. adresy kryptograficzne o saldzie od 10 BTC do 10 tys. BTC dodały do swoich portfeli łącznie 388,3 mln dol. w bitcoinie. Zarówno tzw. rekiny, jak i wieloryby zostały sowicie nagrodzone ponad 6% wzrostem wartości największej z kryptowalut po wydaniu werdyktu w sprawie wygranej Grayscale. 

Według przedstawionych sugestii niektórzy inwestorzy bitcoina mogli mieć dostęp do informacji poufnych. Jeszcze wczoraj kurs BTC handlował poniżej poziomu 26 tys. dol. za monetę. Pozytywne informacje wypchnęły go zaś w okolice ponad 27 tys. dol. 

Należy mieć na uwadze to, iż zwycięstwo Grayscale w sądzie nie gwarantuje tego, że SEC zatwierdzi bitcoinowy ETF dla rynku spot. Dotychczas regulator ten konsekwentnie odrzucał każdy taki wniosek. Ponadto w sądzie przedstawiał argumenty mówiące o tym, że taki fundusz byłby zbyt podatny na manipulacje. 

Choć amerykański organ regulacyjny ma 45 dni na odwołanie się od werdyktu, ponowne rozpatrzenie sprawy na korzyść Grayscale mogłoby skutkować nakazem rozpatrzenia wniosku związanego z ETF-em na BTC dla rynku kasowego. Tu również istnieje ryzyko tego, iż SEC po raz kolejny by go odrzuciło, tym razem powołując się na inne powody. 

Grayscale był pewny wygranej

Co ciekawe, sygnały odnośnie do możliwego zwycięstwa nad SEC były wysyłane przez amerykańską firmę zarządzającą aktywami cyfrowymi już w połowie sierpnia br. Wtedy to bowiem pojawiły się doniesienia o tym, że może ona znać już werdykt. Zostały one oparte na podstawie tego, iż wspomniane przedsiębiorstwo kompletowało zespół, który zająłby się funduszem inwestycyjnym oczekującym na zatwierdzenie. 

Wszystko wskazywało na to, że Grayscale jest mocno pewne swojej wygranej. Informację tę mogli więc wykorzystać inwestorzy bitcoina dokonujący zakupów BTC przed wydaniem orzeczenia przez sąd. 

W chwili pisania tego tekstu za bitcoina trzeba zapłacić około 27,2 tys. dol. Wskaźnik lęku i chciwości od platformy alternative.me pokazuje, iż wśród społeczności czołowej kryptowaluty panują neutralne emocje.

wieloryb-bitcoina-btcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.