Grayscale już zna werdykt SEC w sprawie ETF-a na bitcoina? Jednoznaczny ruch firmy | Wiadomości | CrypS.

Grayscale już zna werdykt SEC w sprawie ETF-a na bitcoina? Jednoznaczny ruch firmy

grayscale

Wydaje się, że amerykańska firma zarządzająca cyfrowymi aktywami jest mocno pewna tego, iż Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Stanów Zjednoczonych zatwierdzi jej wniosek o uruchomienie ETF-a na BTC dla rynku spot.


Gdy termin podjęcia decyzji przez regulatora z USA jest coraz bliżej, Grayscale przystąpiło do zatrudniania zespołu, który zająłby się jej funduszem oczekującym na zielone światło. 

Grayscale liczy na przychylną decyzję od SEC

Swoim zachowaniem znane przedsiębiorstwo skoncentrowane na kryptowalutowych aktywach wysyła pozytywne sygnały dla członków branży wirtualnych walut. Według niektórych teorii spiskowych przedsiębiorstwo to może znać już werdykt w sprawie bitcoinowego ETF-a dla rynku kasowego. 

Choć SEC jeszcze nie wydał żadnej decyzji, Grayscale poszukuje już eksperta, którego zadaniem byłoby wsparcie rozwoju działalności związanej z bitcoinowym funduszem tej firmy. Osoba ta współpracowałaby z wewnętrznymi interesariuszami, jak i zewnętrznymi partnerami biznesowymi tj. animatorzy rynku, czy depozytariusze.

Amerykański regulator pozwany

W 2022 r. Grayscale pozwało SEC za odrzucenie propozycji przekształcenia swojego flagowego funduszu GBTC w ETF na BTC dla rynku spot. Społeczność kryptowalut z niecierpliwością czeka na finał tej sprawy. Może ona bowiem wpłynąć na decyzję amerykańskiego regulatora odnośnie do innych wniosków złożonych przez firmy ubiegające się o taki ETF.

Wygrana Grayscale z pewnością zostałaby potraktowana wysoce optymistycznie. Warto przypomnieć, że rynek zareagował odbiciem, gdy tylko o uruchomienie takiego funduszu zaczął starać się BlackRock. Przegrana mogłaby poskromić entuzjazm oraz pogłębić niedźwiedzie nastroje. 

grayscalereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.