Wielka Brytania: 562 przypadki bitcoinowego szantażu w ciągu dwóch lat | Wiadomości | CrypS.

Wielka Brytania: 562 przypadki bitcoinowego szantażu w ciągu dwóch lat

Redaktor: Albert Czajkowski
hakerzy z grupy Maze dokonali atak ransomware na 5 firm prawniczych

Brytyjska policja poinformowała, że w ciągu ostatnich dwóch lat otrzymała 562 zgłoszenia dotyczące szantażu związanego z bitcoinami.

Duży wzrost takich spraw policjanci zanotowali w 2019 roku. Dla przykładu, w roku 2018 policja hrabstwa North Yorkshire zetknęła się jedynie z 6 kryptowalutowymi szantażami. W ubiegłym roku było to już 115 przypadków.

Metody szantażu są różne. Jedna z nich to ataki ransomware polegające na blokowaniu danych użytkownika przez hakera i żądaniu wpłaty określonej kwoty bitcoinów w zamian za odszyfrowanie plików. Inny sposób szantażystów to groźba upublicznienia prywatnych informacji, jeśli ofiara nie prześle określonej kwoty bitcoinów.

Najwięcej zgłoszeń związanych z kryptowalutowym szantażem zanotowały jednostki policji Greater Manchester (89), Hertfordshire (82) i Leicestershire (21). W ogólnym ujęciu szantaż bitcoinowy stanowił 4% wszystkich prób szantażu dokonanych w latach 2018-2019 w Wielkiej Brytanii. Pozostałe 96% przypadków szantażu wiązało się z żądaniami wpłaty tradycyjnych walut.

hakerzy z grupy Maze dokonali atak ransomware na 5 firm prawniczych

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.