Projekt DeFi Wrap Finance stracił prawie 8 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Projekt DeFi Wrap Finance stracił prawie 8 mln USD

Konrad Juszczyk
Warp Finance atak 8 mln USD

Zdecentralizowana platforma Warp Finance została dotknięta atakiem zaledwie 8 dni po uruchomieniu platformy. Zespół projektu oszacował straty na około 7,7 miliona dolarów, a wynikają one z serii pożyczek błyskawicznych, które wykorzystały luki w protokole firmy.

Projekt DeFi warp.finance ogłosił rozpoczęcie działalności 9 grudnia, a tydzień później padł ofiarą ataku. Według zespołu napastnik był w stanie wyciągnąć stablecoiny o wartości prawie 8 milionów dolarów z platformy, pożyczając więcej, niż rzekomo pozwolono.

Warp Finance zhackowany na 8 mln dolarów

W czartek wieczorem firma napisała na Twitterze, że haker był w stanie usunąć ze skarbca 7,7 miliona dolarów w stablecoinach; a tuż przed samą kradzieżą Warp Finance zalecił użytkownikom, aby nie wpłacali stablecoinów, ponieważ badają „nieprawidłowości”.

Zespół planuje odzyskać około 5,5 mln USD, które nadal są zabezpieczone w skarbcu. Po odzyskaniu zostaną one przekazane użytkownikom, którzy doświadczyli straty. Zespół zalecił, aby nie deponować stablecoinów i obiecał zrekompensować straty wszystkich dotkniętych klientów.

Po pomyślnym odzyskaniu środków zostaną one przekazane użytkownikom, którzy ponieśli straty.

Tego rodzaju ataki z wykorzystaniem pożyczek błyskawicznych są winne serii ostatnich strat w protokołach DeFi, w tym ataku na Compound za 89 milionów dolarów i ataku na Harvest Finance za 34 miliony dolarów. Warp obiecał opublikować bardziej szczegółowe informacje w najbliższych dniach.

Ekspert ds. Bezpieczeństwa, Emiliano Bonassi, zauważył, że napastnik korzystał ze złożonego schematu pożyczkowego z wykorzystaniem zdecentralizowanej giełdy Uniswap i platformy DeFi dYdX.

Warp Finance atak 8 mln USD
reklama
reklama