Wall Street przekreśliło Ethereum? Liczba krótkich pozycji na cenę ETH osiąga nowy rekord
Druga największa kryptowaluta pod względem marketcapu w dalszym ciągu mierzy się z silną presją sprzedażową ze strony inwestorów. W szanse na wzrosty etheru zaczyna wątpić coraz więcej traderów z Wall Street. Liczba kontraktów terminowych na zakup topowego altcoina po znacznie niższej cenie znalazła się na rekordowo wysokim poziomie.
- Od listopada 2024 roku liczba krótkich pozycji na ETH wzrosła o 500%.
- Fundusze hedgingowe oraz inwestorzy futures na CME shortują ether, jak jeszcze nigdy.
Wall Street shortuje ether
Narracja wokół ekosystemu Ethereum w dalszym ciągu pozostaje bardzo negatywna, a nastroje inwestorów ETH nie ulegają poprawie.
Nie ma co się dziwić, bowiem chociaż ether jest drugą największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, to w porównaniu do bitcoina czy chociażby solany zawodzi w tej hossie i to bardzo.
Dwukrotne przebicie poziomu 4 tys. dolarów w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie zostało utrzymane przez byki, w konsekwencji czego topowy altcoin wciąż znajduje się naprawdę daleko od swojego ATH z listopada 2021 roku.
W momencie pisania tego artykułu, gdy kurs etheru wynosi 2658 dolarów, a od jego rekordu wszechczasów wynoszącego 4891 dolara dzieli go 45%.
Sytuacji nie poprawia fakt, że we wzrosty etheru w najbliższym czasie nie wierzą również inwestorzy instytucjonalni.
Idealnym przykładem na to jest fakt, że aktywo to zmaga się aktualnie z największą krótką sprzedażą ze strony funduszy hedgingowych. Co więcej, liczba kontraktów futures na giełdzie CME obstawiających spadek kursu ETH wyniosła 11 341.
What is happening with Ethereum?
Short positioning in Ethereum is now up +40% in ONE WEEK and +500% since November 2024.
Never in history have Wall Street hedge funds been so short of Ethereum, and it’s not even close.
What do hedge funds know is coming?
(a thread) pic.twitter.com/knsyOhYyyt
— The Kobeissi Letter (@KobeissiLetter) February 9, 2025
Pesymizm i niedźwiedzie nastroje rosną w zatrważającym tempie. W ciągu ostatniego tygodnia liczba shortów zwiększyła się o 40%. Natomiast od listopada 2024 roku mówimy o skoku o 500%.
Dlaczego ether tak kiepsko sobie radzi w tej hossie?
Odpowiedzi na powyższe pytanie jest całkiem sporo.
Niedawno Mike Novogratz, czyli CEO Galaxy Digital, wskazał na presję regulacyjną ze strony USA, która mocno zdystansowała inwestorów do tego projektu.
Społeczność kryptowalut w 2022 roku mocno się podzieliła po tym, jak blockchain Ethereum przeszedł na model działania konsensusu Proof-of-Stake.
Twórca tego projektu – Vitalik Buterin – jest wciąż krytykowany za tę zmianę, a dodatkowo zarzuca mu się, że sieć ta nie jest zdecentralizowana i to on kontroluje wszystkie procesy zachodzące w niej.
Inną z kwestii jest fakt, że rynek altcoinów jest po prostu rozwodniony. Każdego dnia powstają tysiące tokenów o niskiej kapitalizacji, które przyciągają do siebie kapitał mniej doświadczonych inwestorów, którzy szukają tylko szybkiego zarobku.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->