W Ohio ruszy kopalnia bitcoinów zasilana energią jądrową
Firma energetyczna Energy Harbor Corp., która opiera się na paliwach jądrowych i kopalnych, poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą Standard Power, dostawcą usług hostingowych dla górnictwa bitcoinowego. Wspólne przedsięwzięcie polegające na wydobyciu bitcoinów rozpocznie się w grudniu 2021 roku.
Kopalnia BTC w Ohio zasilana energią jądrową
Standard Power przekształci opuszczoną papiernię w Coshocton w stanie Ohio w zakład wydobywczy, który będzie wykorzystywał energię z elektrowni jądrowych Energy Harbor.
Dzięki współpracy z Energy Harbor, aktywnie zorganizowaliśmy nasze możliwości hostingowe, aby mieć pewność, że 100% energii związanej z tym obiektem jest wolne od emisji dwutlenku węgla – powiedział Maxim Serezhin, dyrektor generalny Standard Power.
Bitcoin po historycznych szczytach cenowych w tym roku ponownie stał się przedmiotem analizy pod kątem jego zrównoważonego rozwoju. W marcu firma Elona Muska zaakceptowała bitcoin jako opcję płatności, a dwa miesiące później odrzuciła go z powodu obaw środowiskowych, powołując się na zbytnią zależność od paliw kopalnych.
Energia jądrowa zbyt droga dla górników BTC
Krytyka środowiskowych aspektów wydobycia bitcoinów będzie znacznie trudniejsza dzięki zastosowaniu energii jądrowej. Energia jądrowa jest rzeczywiście wolna od emisji dwutlenku węgla. Elektrownie jądrowe nie spalają wysokoemisyjnych substancji zawartych w skamieniałych roślinach i zwierzętach, ale do wytworzenia energii stosują rozszczepianie atomów uranu. Departament Energii USA podaje, że elektrownia jądrowa wytwarza średnio jeden gigawat energii, a największa amerykańska elektrownia jądrowa Palo Verde w Arizonie wytwarza 3,99 gigawaty.
Pomijając partnerstwo Energy Harbor-Standard Power, energia jądrowa jednak nie jest popularną opcją dla „czystego” wydobywania bitcoinów. W ubiegłym roku Ukraina rozważała wykorzystanie nadmiaru energii jądrowej do wydobywania bitcoinów, ale na razie nie podjęto żadnych konkretnych działań. Jedną z możliwych barier wykorzystania tego typu energii w górnictwie kryptowalutowym mogą być koszty początkowe. Według Wall Street Journal, budowa elektrowni atomowej Vogtle w Waynesboro w stanie Georgia – pierwszego projektu jądrowego w Stanach Zjednoczonych w XXI wieku – kosztowała ponad 25 miliardów dolarów.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.