Vasil hard fork - znamy już finalną datę premiery | Wiadomości | CrypS.

Vasil hard fork – znamy już finalną datę premiery

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
hardfork-cardano (1)

Input-Output Hong Kong (IOHK), firma zajmująca się rozwojem blockchaina, stojąca za Cardano (ADA), potwierdziła finalną datę wydania hard forka Vasil. Odbędzie się on 22 września, wbrew temu, co spekulowali niektórzy deweloperzy.


W serii Tweetów IOHK poinformował o statusie aktualizacji Vasil. Firma dodała, że będzie to najważniejsza i najbardziej skomplikowana aktualizacja do tej pory. Oprócz wniesienia większej pojemności do sieci, znacznie obniży też bowiem koszt transakcji.

Vasil będzie wspierany przez główne giełdy kryptowalutowe

Według IOHK, większość wiodących giełd kryptowalutowych rozpoczęła już aktualizację swoich węzłów, aby wspierać najnowszy hard fork. Firma spodziewa się “płynnego przejścia technicznego, bez zakłóceń dla swoich użytkowników lub przerwy w produkcji bloków.”

Większość wiodących giełd rozpoczęła już proces aktualizacji. W oparciu o obecną trajektorię & poprzednie doświadczenia, @CardanoStiftung ma wszelkie zaufanie do tego, że zakończą swoje aktualizacje i spełnią ustalony wskaźnik płynności 80%.

Na dodatek aktualizacja pozwoli deweloperom na tworzenie aplikacji opartych na blockchainie w “potężniejszy i wydajniejszy sposób”. Wszystko poprzez Plutus – platformę smart kontraktów blockchaina Cardano.

Opóźnienie Vasil powoduje zamieszanie w sieci

Vasil początkowo miał zadebiutować pod koniec lipca. Jednak rozwój forka okazał się tak skomplikowany, że musiał zostać przesunięty o kilka miesięcy. To wywołało niepokój wśród deweloperów, takich jak Adam Dean. Wskazywał on, że z problemami zmaga się testnet. Zaprzeczył temu jednak na antenie Charles Hoskinson, twórca Cardano.

Inni deweloperzy, jak Peter Szilágyi i Sebastien Guillemot, skarżyli się, że w projekcie panowała “kultura milczenia”, która nie pozwalała im mówić o błędach sieciowych. Jak twierdzą, nawet wspomnienie o błędzie powodowało “wielodniową panikę”.

Hoskinson, powszechnie znany z zaciekłej obrony swojego dzieła, powiedział, że Guillemot się mylił i że tweety od obu deweloperów miały na celu “kopanie kurzu bez wyraźnego powodu”. Dodał też, że udało się też już rozwiązać wszystkie problemy. Teraz wszystko zdaje się wskazywać, że Cardano jest w pełni gotowe do rozwidlenia. Ponadto 70% śledzonych dApps potwierdziło, że pomyślnie przeprowadzono testy przedprodukcyjne. Zaktualizowanych zostało 80% Stake Pool Operators (SPO).

hardfork-cardano (1)reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.