Ukraiński deweloper sprzedaje nieruchomości za stablecoiny | Wiadomości | CrypS.

Ukraiński deweloper sprzedaje nieruchomości za stablecoiny

Redakcja
nieruchomości ukraina

DIM Group jako pierwszy ukraiński deweloper umożliwił klientom zakup nieruchomości za pomocą stablecoinów.


W początkowej fazie projektu płatności przyjmowane są w czterech monetach: USDC, USDT, BUSD i DAI. Z czasem lista ta będzie się wydłużać.

Nieruchomości można kupować za stablecoiny we wszystkich kompleksach mieszkaniowych grupy spółek DIM. Upoważnieni przedstawiciele sporządzą umowę sprzedaży zgodnie z obowiązującymi przepisami Ukrainy.

W przyszłości deweloper planuje przejście na ekosystem Web 3.0, który umożliwi rejestrowanie transakcji w technologii blockchain, wdrażanie smart kontraktów oraz wystawianie umów w formie NFT. Grupa DIM komentuje:

Inwestorzy będą mogli w łatwy sposób uzyskać informacje o transakcjach i własności każdej nieruchomości.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2021 r. założyciel TechCrunch i bitcoinowy inwestor Michael Arrington sprzedał mieszkanie w Kijowie w formie NFT za 36 ETH (ponad 93 000 USD w momencie transakcji).

W marcu 2022 r. prezydent Ukrainy Wołodymyr Zaleński podpisał ustawę o aktywach wirtualnych, która reguluje obrót kryptowalutami w kraju. Dzięki temu dokumentowi giełdy mogą legalnie działać na Ukrainie, a banki otrzymały pozwolenie na otwieranie rachunków dla firm kryptowalutowych.

nieruchomości ukrainareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.