Ukraiński deweloper sprzedaje nieruchomości za stablecoiny | Wiadomości | CrypS.

Ukraiński deweloper sprzedaje nieruchomości za stablecoiny

Zerelik Maciej
nieruchomości ukraina

DIM Group jako pierwszy ukraiński deweloper umożliwił klientom zakup nieruchomości za pomocą stablecoinów.


W początkowej fazie projektu płatności przyjmowane są w czterech monetach: USDC, USDT, BUSD i DAI. Z czasem lista ta będzie się wydłużać.

Nieruchomości można kupować za stablecoiny we wszystkich kompleksach mieszkaniowych grupy spółek DIM. Upoważnieni przedstawiciele sporządzą umowę sprzedaży zgodnie z obowiązującymi przepisami Ukrainy.

W przyszłości deweloper planuje przejście na ekosystem Web 3.0, który umożliwi rejestrowanie transakcji w technologii blockchain, wdrażanie smart kontraktów oraz wystawianie umów w formie NFT. Grupa DIM komentuje:

Inwestorzy będą mogli w łatwy sposób uzyskać informacje o transakcjach i własności każdej nieruchomości.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2021 r. założyciel TechCrunch i bitcoinowy inwestor Michael Arrington sprzedał mieszkanie w Kijowie w formie NFT za 36 ETH (ponad 93 000 USD w momencie transakcji).

W marcu 2022 r. prezydent Ukrainy Wołodymyr Zaleński podpisał ustawę o aktywach wirtualnych, która reguluje obrót kryptowalutami w kraju. Dzięki temu dokumentowi giełdy mogą legalnie działać na Ukrainie, a banki otrzymały pozwolenie na otwieranie rachunków dla firm kryptowalutowych.

nieruchomości ukraina
reklama
reklama