Ukraina otrzymała 20 mln USD w krypto. 10 mln USD od Binance | Wiadomości | CrypS.

Ukraina otrzymała 20 mln USD w krypto. 10 mln USD od Binance

Anna Sutowicz
ukraina kryptowaluty

Społeczność kryptograficzna okazuje wsparcie na rzecz Ukrainy. Branża przekazała darowizny łącznie w wysokości ok. 20 mln USD. Z czego 10 mln USD pochodzi od Binance, największej na świecie giełdy kryptowalut.

Kryptowaluty stały się obecnie jedną z preferowanych metod pozyskiwania funduszy i darowizn. Ukraiński rząd zaapelował do społeczności kryptograficznej o wsparcie, a społeczność kryptograficzna odpowiedziała na wezwanie. Elliptic, firma zajmująca się analizą blockchain ujawniła, że łączna kwota, którą od branży kryptowalutowej otrzymał ukraiński rząd to ok. 19 mln USD. To prawie dwa razy więcej niż jeszcze 24 godziny temu. Elliptic podzielił darowizny według kryptowalut:

Większość darowizn otrzymanych do tej pory była w BTC i ETH, chociaż stablecoiny w dolarach amerykańskich mają znaczący udział.

W bitcoinach została przekazana ponad połowa wszystkich darowizn w kryptowalutach (56,4%). Ethereum stanowiło 31,8%. Pozostałe to stablecoiny i altcoiny.

Binance przekazało 10 mln USD

Binance, czyli największa na świecie giełda kryptograficzna dołączyła do pomocy na rzecz Ukrainy, przekazując darowiznę w wysokości 10 mln USD. Swoją inicjatywę giełda ogłosiła wczoraj, dodając, że:

Darowizna zostanie podzielona między główne organizacje międzyrządowe i organizacje non-profit, które już działają, w tym UNICEF, UNHCR, Agencję ONZ ds. Uchodźców, iSans i Ludzie w Potrzebie, aby pomóc wesprzeć przesiedlone dzieci i rodziny na Ukrainie i w sąsiednich krajach.

Apel ukraińskiego rządu do branży kryptowalut

W odpowiedzi na atak Rosji na Ukrainę Narodowy Bank Ukrainy (NBU) otworzył specjalne konta bankowe, przeznaczone do pozyskiwania środków na wsparcie Sił Zbrojnych Ukrainy. CoinGate stworzył stronę płatności, umożliwiającą użytkownikom kryptowalut przekazanie ok. 70 kryptowalut bezpośrednio na konto bankowe NBU. Podarowane krypto jest zbierane przez CoinGate i następnie przeliczane na EUR. Fundusze są zatwierdzane, monitorowane oraz przesyłane do NBU przez International Banking Settlement, tj. instytucję pieniądza elektronicznego mającą siedzibę na Litwie. 

Ukraiński wicepremier i minister do spraw transformacji cyfrowej Mychajło Fiodorow zaapelował do giełd kryptograficznych, by zamroziły konta rosyjskich i białoruskich użytkowników. Taki apel wiceminister opublikował po kilku dniach intensywnych walk na Ukrainie, o czym pisaliśmy tutaj.

Branża jednoczy się na rzecz wsparcia Ukrainy

Wczoraj UkraineDAO wypuściło 1/1 NFT flagi ukraińskiej, wybitej przez CXIP. W celu zebrania funduszy dla ukraińskich organizacji cywilnych i pomocy cierpiącym z powodu wojny na Ukrainie. Społeczność kryptowalutowa jednoczy się na rzecz wsparcia Ukrainy uruchamiając zbiórkę kryptowalut za pośrednictwem strony CryptoForUkraine.io.

ukraina kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.