Kuna, WhiteBIT i CEX.io ograniczają usługi dla Rosjan. Binance planuje do nich dołączyć | Wiadomości | CrypS.

Kuna, WhiteBIT i CEX.io ograniczają usługi dla Rosjan. Binance planuje do nich dołączyć

Anna Sutowicz
Giełdy binance kuna CEX.io i WhiteBIT ograniczenia dla rosyjskich użytkowników

W związku z wojną na Ukrainie giełdy kryptowalut Kuna, WhiteBIT i CEX.io wprowadziły ograniczenia dla użytkowników z Rosji. Binance planuje do nich dołączyć.

Kryptowaluty odgrywają nową rolę w czasie wojny na Ukrainie. Rosyjskie firmy i inwestorzy mogą podejmować próby wykorzystywania usług kryptograficznych do tego, by ominąć nałożone sankcje. Platformy: Kuna, CEX.io, WhiteBIT i Binance wprowadzają ograniczenia dla użytkowników z Rosji.

Binance

Największa na świecie giełda kryptowalut Binance oświadczyła, że ​​pracuje nad podjęciem działań przeciwko tym, którzy zostali sankcjonowani przez państwa zachodnie po inwazji Rosji na Ukrainę:

Zgromadziliśmy dedykowaną globalną grupę zadaniową ds. zgodności, w tym światowej sławy ekspertów ds. sankcji, i podejmujemy niezbędne kroki, aby zapewnić podjęcie działań przeciwko osobom, na które nałożono sankcje, jednocześnie minimalizując wpływ na niewinnych użytkowników.

Binance dodaje, że ​​będzie przestrzegać wszelkich dalszych sankcji, które zostaną nałożone przez społeczność międzynarodową.

WhiteBIT, Kuna, CEX.io

Przelewy kryptowalutowe znajdują się na liście ograniczeń. WhiteBIT odrzuca nowe rejestracje z Rosji, podczas gdy platforma Kuna zawiesiła m.in. możliwość wpłacania i wypłacania środków w rublach. Cex.io nie akceptuje ani nie obsługuje klientów z Rosji, Białorusi i Ukrainy. Platforma zawiesiła również wszelką działalność depozytową i handlową dla klientów z tych regionów.

Pomoc w bitcoinach

Rosyjski rubel spadł dziś rano do rekordowo niskiego poziomu, wywołując obawy przed paniką bankową w tym kraju. Tymczasem ponad 10 mln USD w BTC, ETH i USDT zostało przekazanych rządowi ukraińskiemu.

Wicepremier Ukrainy oraz minister cyfrowej transformacji Mychajło Fiodorow,  wezwał giełdy kryptograficzne do zamrożenia kont rosyjskich i białoruskich użytkowników. Taki apel opublikował wczoraj na Twitterze, czyli po kilku dniach intensywnych walk na Ukrainie.

Fiodorow stwierdził, że konieczne jest nie tylko zamrożenie adresów powiązanych z rosyjskimi i białoruskimi politykami, lecz również sabotowanie zwykłych użytkowników.

Giełdy binance kuna CEX.io i WhiteBIT ograniczenia dla rosyjskich użytkowników
reklama
reklama