Twórcy Bored Ape i innych projektów NFT na celowniku SEC | Wiadomości | CrypS.

Twórcy Bored Ape i innych projektów NFT na celowniku SEC

Mariusz Przepiórka
SEC

Według doniesień medialnych, dochodzenie amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie Yuga Labs jest w rzeczywistości częścią szerszego postępowania dotyczącego rynku tokenów NFT, o którym informowano już w marcu.


11 października serwis Bloomberg, powołując się na źródło „znające sprawę”, poinformował, że SEC bada Yuga Labs pod kątem tego, czy niektóre NFT są „podobne do akcji” i czy sprzedaż niektórych aktywów cyfrowych nie narusza prawa federalnego. Jeśli doniesienia medialne potwierdzą się, można wysnuć wniosek, że SEC prowadzi szersze postępowanie w sprawie ustalenia, czy tokeny NFT nie powinny być traktowane jak papiery wartościowe.

W marcu Bloomberg powoływał się na anonimowe źródła, które twierdziły, że SEC prowadzi dochodzenie obejmujące twórców tokenów NFT pod kątem tego, czy schemat działania tokenów NFT nie jest zbliżony do tradycyjnych papierów wartościowych. Rzecznik SEC nie chciał wówczas potwierdzić, czy amerykański regulator prowadzi takie postępowanie. Aktualnie wiadomo, że Yuga Labs nie otrzymała od Komisji żadnej oficjalnej informacji o toczącym się postępowaniu. Odgrzana informacja spowodowała jednak, że scena tokena ApeCoin (APE), o którym nie wspominano wcześniej, spadła o 8%.

Yuga Labs pozytywnie podchodzi do sprawy

Tymczasem Yuga Labs wydaje się szukać pozytywnych stron w tej sytuacji. Spółka wydała oświadczenie, w którym stwierdziła m.in.:

– To żadna tajemnica, że decydenci i regulatorzy starają się dowiedzieć więcej o nowatorskim świecie Web3″ – powiedział rzecznik Yuga Labs. – Mamy nadzieję, że będziemy współpracować z resztą branży i regulatorami, aby zdefiniować i ukształtować ten rozwijający się ekosystem. Jako lider w tej przestrzeni, Yuga jest zobowiązana do pełnej współpracy w odniesieniu do wszelkich postępowań.

Bloomberg poinformował również, że regulator analizuje dystrybucję tokena ApeCoin, który został przekazany posiadaczom Bored Ape Yacht Club (BAYC) i innych NFT. Według strony internetowej ApeCoin (APE), Yuga Labs jest członkiem społeczności w ApeCoin DAO i przyjmie APE jako podstawowy token w swoich nowych projektach.

SECreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.