Prezes Kraken ostrzega użytkowników, aby "zabrali swoje monety" z scentralizowanych giełd | Wiadomości | CrypS.

Prezes Kraken ostrzega użytkowników, aby “zabrali swoje monety” z scentralizowanych giełd

Redakcja
jessie powell

Jesse Powell, dyrektor generalny Kraken, potępił decyzję kanadyjskiego rządu o zajęciu środków z kont bankowych obywateli bez odpowiedniego procesu. Ujawnił on, że Kraken będzie zmuszony do zastosowania się do wezwań do zajęcia aktywów i ostrzegł użytkowników, aby pozbyli się swoich monet i gotówki ze scentralizowanych giełd.

Prezes Kraken zabiera głos

Jesse Powell wystąpił przeciwko kanadyjskiemu rządowi. W tweecie opublikowanym w czwartek wieczorem, dyrektor generalny Kraken skrytykował ostatnie zarządzenia awaryjne rządu Justina Trudeau, które umożliwiają władzom zajęcie środków z kont bankowych obywateli Kanady bez nakazu sądowego. Powołując się na ustawę o stanie wyjątkowym, rząd kanadyjski dąży do odcięcia finansowania protestujących Konwoju Wolności, którzy zablokowali kilka kluczowych tras tranzytowych w proteście przeciwko trwającym w kraju mandatom Covid-19.

“Procesy sądowe są dla plebsu. Siła czyni prawo w Kanadzie” – stwierdził Powell, odnosząc się do tego, jak kanadyjski rząd jest gotów ominąć należyty proces i pozwolić na zajęcie funduszy bez nakazu sądowego. Wicepremier Chrystia Freeland ujawniła w oświadczeniu dla prasy w czwartek, że rząd rozpoczął zamrażanie kont bankowych, zajmowanie funduszy i anulowanie usług finansowych osób związanych z protestami Konwoju Wolności.

W kolejnym tweecie Powell ostrzegł, że Kraken i inne scentralizowane giełdy kryptowalut będą zmuszone do podporządkowania się organom ścigania, jeśli zostaną poproszone o zamrożenie depozytów z niektórych adresów kryptowalutowych. W odpowiedzi na pytanie użytkownika @degderat, czy Kraken zostałby postawiony w sytuacji, w której kazano by mu zamrozić aktywa przez policję bez zgody sądu, Powell odpowiedział:

100% tak to się stało/zdarzy i 100% tak, zostaniemy zmuszeni do przestrzegania przepisów. Jeśli się o to martwisz, nie trzymaj swoich środków u żadnego scentralizowanego/regulowanego powiernika. Nie możemy Cię ochronić. Wyprowadźcie swoje monety/gotówkę i handlujcie tylko p2p [peer-to-peer].

Wcześniej w czwartek kanadyjskie władze wydały nakaz, który umieścił na czarnej liście 34 portfele kryptowalutowe powiązane z Konwojem Wolności. Portfele, o których mowa, zawierają kryptowalutę o wartości około 1,4 miliona dolarów. Zgodnie z oświadczeniami Royal Canadian Mounted Police, wszelkie środki wysłane z portfeli na giełdy regulowane przez FINTRAC zostałyby natychmiast zamrożone.

Kto jeszcze sprzeciwia się Kanadzie?

Powell jest najnowszą prominentną postacią w przestrzeni kryptowalutowej, która wypowiada się przeciwko decyzji kanadyjskiego rządu o zajęciu funduszy swoich obywateli. We wtorek dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, również zatweetował swoje obawy dotyczące ostatnich wydarzeń w Kanadzie, podkreślając jednocześnie znaczenie przechowywania funduszy kryptowalutowych w portfelu self-custodial.

Inni, tacy jak analityk Bitcoina Plan B, spekulowali, że sytuacja w Kanadzie może doprowadzić do kolejnego “cypryjskiego momentu” dla Bitcoina. W 2013 roku cena topowej kryptowaluty wystrzeliła w górę, gdy kryzys finansowy na Cyprze doprowadził do obaw o ucieczkę z banków.

Podczas gdy ucieczka z kanadyjskich banków wydaje się obecnie mało prawdopodobna, ostatnie zajęcia kont bankowych przez kanadyjski rząd podkreśliły znaczenie zdecentralizowanych systemów monetarnych, zarówno dla tych w przestrzeni kryptowalutowej, jak i dla ogółu społeczeństwa. Podczas gdy władze kanadyjskie są w stanie zablokować transfery kryptowalut do scentralizowanych giełd, transakcje peer-to-peer Bitcoin i Ethereum wciąż nie podlegają cenzurze.

jessie powellreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.