Trudność kopania BTC osiąga ATH | Wiadomości | CrypS.

Trudność kopania BTC osiąga ATH

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
koniec wydobywania eth w algorytmie proof of work
W tym artykule:

Kolejne przeliczenie trudności kopania BTC spowodowało, że wzrosła ona jednorazowo o 10,26%. Tym samym osiągnęła rekordowy poziom 37,59 T.


Trudności kopania BTC wykazała dwucyfrowy wzrost po raz pierwszy od października, kiedy to przesunęła się w kierunku poprzedniego rekordu odnotowanego w listopadzie.

trudność kopania

Średni hashrate wynosił 269 EH/s w około dwutygodniowym okresie pomiędzy przeliczeniami. W efekcie interwał międzyblokowy zmniejszył się do 9 minut.

Spadek hash rate przez zamiecie w USA

W styczniu moc obliczeniowa sieci wróciła do normy po grudniowym załamaniu związanym z burzą śnieżną, która nawiedziła USA. Z powodu pogody wielu lokalnych górników kryptowalut zawiesiło działalność, aby odciążyć sieć energetyczną lub dla bezpieczeństwa pracowników.

Już 12 stycznia wygładzona 14-dniowa średnia krocząca (14d MA) osiągnęła nowy rekordowy poziom 270,25 EH/s. Odpowiednia 7d MA powróciła do maksimów z listopada w pobliżu 272 EH/s.

hash rate glassnode

Na tle odbicia Bitcoina do poziomów w okolicach 21 000 dolarów hash price wzrósł do około 0,078 dolarów za TH w ciągu dnia. Wzrost trudności spowodował spadek wskaźnika o około 10%.

koniec wydobywania eth w algorytmie proof of work

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.