Arcane Research: Górnicy nadal sprzedają więcej BTC niż wydobywają | Wiadomości | CrypS.

Arcane Research: Górnicy nadal sprzedają więcej BTC niż wydobywają

Redakcja
mining

Firma Arcane Research zbadała rynek górniczy i doszła do wniosku, że kryzys doprowadził go niemal do upadku. Według ekspertów potrzeba sporo czasu, aby sektor ten odzyskał siły.


Firma analityczna Arcane Research po zbadaniu rynku miningu doszła do wniosku, że kryzys niemal doprowadził go do upadku. Jak twierdzą jej eksperci, odbudowa sektora będzie wymagała czasu.

Według raportu, górnicy bitcoinów sprzedali od maja 30% zgromadzonych BTC. Eksperci zauważają, że wzrost ceny pierwotnej kryptowaluty w tym miesiącu zmniejszył presję. Wcześniej w środowisku pojawiły się obawy, że koszt wydobycia stanie się znacznie wyższy niż cena rynkowa BTC. Taka sytuacja mogłaby doprowadzić do opuszczenia rynku przez wielu górników, ponieważ proces miningu stałby się nieopłacalny.

Analitycy zauważyli, że górnicy zmagają się z poważnymi zakłóceniami od maja 2022 r. Na przykład, notowana na giełdzie firma górnicza Core Scientific sprzedała około 12 000 BTC w okresie od maja do lipca. Analityk Jaran Mellerud ostrzega, że choć w zeszłym miesiącu widać było oznaki odwrócenia trendu, to potrzeba czasu, aby cena Bitcoina wzrosła do poziomu, w którym największe kopalnie ponownie zaczną gromadzić monety.

Nawet jeśli górnicy sprzedali w lipcu mniej niż połowę ilości BTC, które sprzedali w czerwcu, to jeśli spojrzymy na procent sprzedanych bitcoinów, nadal widzimy, że kontynuują sprzedaż swoich aktywów. Na przykład górnicy sprzedali 158% bitcoinów w lipcu, co oznacza trzeci z rzędu miesiąc, w którym sprzedali ponad 100% wydobytych BTC.

arcane research raport mining

Ekspert CoinShares Matthew Kimmell powiedział w lipcu, że sprzedaż sprzętu górniczego spółce zależnej Celsius może doprowadzić do spadku cen koparek i zwiększyć negatywną presję na rynek.

miningreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.