Token Trump z pierwszą funkcjonalnością. Czy to podniesie cenę memecoina prezydenta USA? | Wiadomości | CrypS.

Token Trump z pierwszą funkcjonalnością. Czy to podniesie cenę memecoina prezydenta USA?

Donald Trump

Strony internetowe z gadżetami marki “Trump” zaczęły akceptować memecoina prezydenta USA, TRUMP, jako opcję płatności. Czy więc token zyska na wartości?


  • Strony internetowe z gadżetami “Trump” akceptują płatności w TRUMP.
  • Okazuje się więc, że memecoin ma faktyczną funkcjonalność.
  • Mimo tego token wzbudza kontrowersje.

TRUMP z realną funkcjonalnością

Okazuje się, że memecoin może mieć jakąś realną funkcjonalność.

Token TRUMP jest przyjmowany jako forma płatności na stronach GetTrumpWatches.com, GetTrumpFragrances.com i GetTrumpSneakers.com. To portale, na których można kupować gadżety marki prezydenta USA.

To ważny ruch, gdyż pokazuje, że kontrowersyjny memecoin polityka posiada jakąś realną funkcję – służy do płatności, choć w bardzo ograniczonej liczbie miejsc. Lepsze to jednak niż nic.

Obecnie TRUMP akceptuje też Travala.com, oparta na blockchainie platforma służąca do rezerwacji hoteli czy lotów. Strona obsługuje ponad 100 kryptowalut.

TRUMP, czyli co?

TRUMP, memecoin uruchomiony na blockchainie Solana, miał uświetnić inauguracje prezydentury Trumpa. Dziś stoi za nim około 700 000 posiadaczy, ale budzi spore kontrowersje. Przede wszystkim mimo spektakularnego startu jego kurs mocno spadł.

Wykres cenowy Trump. Źródło: TradingView

W sieci pojawiły się nawet sugestie, że rodzina Trumpów postanowiła poprzez TRUMP zdobyć kapitał potrzebny do rozwoju World Liberty Financial, swojej blockchainowej firmy, która od miesiąca agresywnie skupuje ethery (a nie SOL, na którego to sieci oparto memecoina!).

Zwraca się też uwagę na tokenomię TRUMP.

Prawnik John Deaton, znany zwolennik kryptowalut, zwrócił uwagę, że aż 80% tokenów pozostaje w rękach osób z obozu prezydenta, co jest zagrożeniem dla inwestorów. Sugerował też, by zyski, jakie TRUMP wygenerował dla emitentów, zostały przeznaczone na pomoc ofiarom huraganów i pożarów lasów.

Z drugiej strony sam fakt, że prezydent USA ma swojego oficjalnego memecoina może pomóc w ożywieniu tego rynku, który swoje 5 minut miał już w czasie emisji TRUMP za sobą.

Sam Trump przyznał w czasie jednej z konferencji prasowych, że niewiele wie o samym projekcie, co sugeruje, że token został wybity niejako na licencji związanej z prawem do użycia jego nazwiska.

Donald Trump

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.