"To się nie uda". Mike Novogratz wyjaśnia, jakie byłyby następstwa utworzenia rezerwy bitcoina przez USA | Wiadomości | CrypS.

“To się nie uda”. Mike Novogratz wyjaśnia, jakie byłyby następstwa utworzenia rezerwy bitcoina przez USA

Co dalej z kursem bitcoina?
W tym artykule:

Probitcoinowe deklaracje Republikanina, który pod koniec stycznia powróci do Białego Domu jako prezydenta USA, budzą wiele skrajnych opinii. Wielu obserwatorów debatuje nad potencjalnymi szansami i zagrożeniami dla króla kryptowalut, jeżeli Donald Trump faktycznie zacznie realizować swoje obietnice wyborcze. CEO Galaxy Digital szczerze wątpi w to, że dojdzie do utworzenia bitcoinowej rezerwy przez Skarb Państwa.


  • Mike Novogratz uważa, że jeżeli USA faktycznie utworzyłyby Strategiczną Rezerwę Bitcoina, to w ślad za nimi poszłyby inne mocarstwa.
  • Miliarder nie daje jednak zbyt dużych szans na realizację tego planu. W rozmowie z mediami wyjaśnił, dlaczego nie ma sensu podejmować takich działań.

Ta obietnica Trumpa nie zostanie zrealizowana – twierdzi Novogratz

Pomysły Donalda Trumpa oraz sztabu jego doradców odnośnie działań na tle ekonomicznym budzą wiele kontrowersji i obaw. Między innymi słychać głosy, że jego plany na gospodarkę przyczynią się do dewaluacji dolara, co jednak może odbić się korzystnie na sytuacji bitcoina. 

No właśnie, czy zapewnienia złożone przez Republikanina społeczności kryptowalut mają szansę zostać zrealizowane choć w połowie?  W kwestii zmian w strukturach SEC wszystko jest możliwe, tak więc przedwczesna dymisja Gary’ego Genslera ze stanowiska szefa tej instytucji wciąż jest realnym scenariuszem.

Co jednak z działaniami na wielką skalę w kwestii finansów, a dokładnie z utworzeniem Strategicznej Rezerwy Bitcoina przez USA, o której od dawna mówi kilku polityków (przede wszystkim Cynthia Lummis).

W tej sprawie dość sceptyczny pozostaje Mike Novogratz, czyli założyciel firmy zajmującej się inwestycjami i badaniami kryptowalut Galaxy Digital.

Ten byczo nastawiony wobec kwestii wzrostów na wykresie cenowym bitcoina inwestor jednak szczerze wątpi w to, że, nowo wybrany prezydent-elekt zdoła w czasie swojej kadencji utworzyć taki twór.

W rozmowie z dziennikarzem Bloomberg TV wyjaśnił, że w tej sytuacji doszłoby do licznych konfliktów między różnymi frakcjami amerykańskiego rządu, co by tylko utrudniło realizację takiego procesu.

Co więcej, Novogratz wskazał także na argument, że dolar amerykański przecież nie potrzebuje żadnego dodatkowego aktywa, żeby utrzymać swoją dominację na globalnym rynku walutowym.

Myślę, że rozsądnym posunięciem byłoby, gdyby Stany Zjednoczone wzięły tę ilość bitcoina, którą już mają, może dodały do ​​niego trochę więcej i powiedziały, że chcemy pokazać światu, że będziemy krajem stawiającym na technologię, krajem stawiającym na kryptowaluty, cyfrowe aktywa. Ja niekoniecznie uważam, że dolar potrzebuje czegokolwiek, aby go poprzeć

– stwierdza CEO Galaxy Digital.

Kontynuując, biznesmen zwraca uwagę na fakt, że przecież USA posiadają najsilniejszą armię na świecie i w dalszym ciągu stanowią dominującą gospodarkę na świecie.

A jeśliby jednak doszło do realizacji tego planu?

Co natomiast, gdyby jednak rząd USA utworzyłby rezerwę strategiczną dla największej z kryptowalut?

Novogratz prognozuje, że w takiej sytuacji kurs BTC w niedługim czasie wzrósłby do poziomu 500 tys. dolarów.

Jak wyjaśnił, taki ruch zdecydowanie doprowadziłby to powstania rywalizacji między suwerennymi mocarstwami, o to, które z nich kontroluje więcej bitcoinów.

Co dalej z kursem bitcoina?

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.