To ostatni etap rozmów z SEC o ETF-ie na bitcoina - informuje Reuters! Co jeszcze zostało do zrobienia? | Wiadomości | CrypS.

To ostatni etap rozmów z SEC o ETF-ie na bitcoina – informuje Reuters! Co jeszcze zostało do zrobienia?

Karolina Kropopek
Bitcoin ETF

Z najnowszych doniesień wynika, że to czy amerykański regulator wyda zgodę na uruchomienie spotowego ETF-a na BTC, może zostać rozstrzygnięte niebawem. Znana agencja informacyjna pisze o pozytywnych sygnałach.


Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) podobno aktywnie “negocjuje” z emitentami wspomnianych funduszy dających ekspozycję na cenę spot czołowej kryptowaluty.

Rozmowy weszły na “kolejny etap”

Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez Reuters obecnie omawiane są szczegóły techniczne bitcoinowych ETF-ów spot. Co więcej, agencja ta twierdzi, iż takie aspekty porusza się zwykle przy końcowym etapie przed zatwierdzeniem “produktu” inwestycyjnego.

SEC interesuje się głównie mechanizmem przechowywania, tworzenia i umarzania pozycji, jak również kwestiami ujawniania ryzyka inwestorom. Szczegóły te pochodzą od osoby zaznajomionej ze sprawą, która poprosiła Reuters o zachowanie anonimowości.

Zaawansowany charakter dyskusji sygnalizuje, że SEC może zatwierdzić wniosek ARK i prawdopodobnie niektóre z pozostałych 12 wniosków w Nowym Roku

– doniósł informator.

Narastający optymizm na rynku

Na to, iż kilka ETF-ów zostanie zatwierdzonych, jednocześnie liczy m.in. Cathie Wood (założycielka oraz dyrektorka generalna ARK Invest). Zdaniem wielu obserwatorów to da inwestorom okazję do ich porównania.

Zmiana w zachowaniu SEC nastąpiła po orzeczeniu wydanym przez sąd w sierpniu br. kiedy to organ ten przegrał sprawę z firmą Grayscale. Zdaniem sędziego regulator popełnił błąd odrzucając wniosek tego przedsiębiorstwa o przekształcenie jego funduszu powierniczego BTC w ETF spot na cenę tego aktywa.

Według doniesień informatora, SEC od dawna obawiała się podatności bitcoina na manipulacje. Wcześniejsze dyskusje były skoncentrowane głównie na tym problemie. To zaś zasadniczo uległo zmianie.

Mimo znacznego postępu, SEC znana ze swojej niechęci do kryptowalut nie ujawnia publicznie swojego stanowiska w sprawie wniosków o ETF-y. Tymczasem sam rynek wirtualnych walut wydaje się reagować na możliwe ich zatwierdzenie. Niedawno kurs bitcoina zdołał przekroczyć poziom 44 tys. dol. za monetę.

Bitcoin ETFreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.