To oni zarobią najwięcej na wzroście Ethereum – wskazuje Bernstein

ethereum
W tym poście:
Bitcoin
-5.34%
Ethereum
-6.06%

Analitycy Bernsteina twierdzą, że Coinbase będzie największym zwycięzcą wśród spółek publicznych podczas obecnej fali wzrostów Ethereum i rozpoczęcia tzw. altseason. Giełda ma czerpać korzyści z rosnących wolumenów, stakingu ETH oraz rozwoju własnego łańcucha Base.


  • Ethereum od czerwca zyskało 80%, osiągając najwyższe poziomy od 2021 roku,
  • Coinbase generuje rocznie ok. 75 mln USD z opłat w sieci Base i posiada ponad 136 tys. ETH w rezerwach.

Silny impuls z rynku Ethereum

Od 5 czerwca, kiedy emitent stablecoina Circle przeprowadził głośne IPO, kurs ETH wzrósł o około 80%. Według analityków Bernsteina, wzrost apetytu inwestorów na aktywa w sieci Ethereum wynika z faktu, że większość stablecoinów powstaje właśnie na tej platformie.

Kurs ETH/USDT. Źródło: tradingview.com

W piątek kurs ETH po raz pierwszy od ośmiu miesięcy przebił poziom 4 000 USD, a obecnie  przekracza 4 350 USD – jest więc najwyżej od 2021 roku.

Gautam Chhugani (analityk Bernsteina) ocenił, że obserwowany obecnie „alt rally” – sytuacja, w której kryptowaluty inne niż bitcoin rosną szybciej – dopiero się zaczyna.

Coinbase na froncie altseason

Coinbase ma być największym beneficjentem obecnego trendu dzięki szerokiej ofercie ponad 250 tokenów oraz integracji długiego ogona aktywów z sieci Base w swojej aplikacji.

Base obsługuje ponad 9 mln transakcji dziennie, a opłaty rozliczane w ETH przynoszą giełdzie ok. 75 mln USD rocznie. Dodatkowe przychody generują prowizje brokerskie oraz aplikacja Base do obsługi transakcji kryptowalutowych.

Analitycy wskazują, iż spadek kursu akcji COIN o ponad 15% po publikacji wyników za II kwartał był przesadzoną reakcją rynku. W ich ocenie lipiec – kiedy wolumen obrotów był o 40% wyższy niż średnia z Q2 – pokazuje, że nadchodzący III i IV kwartał mogą być rekordowe pod względem transakcji.

Około 10% przychodów Coinbase pochodzi z usług stakingu, w większości opartego na ETH. Giełda posiada również 136 782 ETH w rezerwach, o wartości ok. 570 mln USD.

Inni beneficjenci wzrostów ETH

Bernstein wskazuje także na inne spółki publiczne powiązane z ekosystemem Ethereum:

  • Robinhood – spodziewany wzrost wolumenów w III kwartale dzięki rozszerzeniu oferty do ponad 30 tokenów, uruchomieniu stakingu ETH i startowi Robinhood Chain – sieci warstwy 2,
  • Circle – emitent USDC, którego ponad 60% podaży znajduje się na warstwie bazowej Ethereum, a ok. 10% na rozwiązaniach warstwy 2, takich jak Base i Arbitrum. Podaż USDC wzrosła o 7% w ciągu trzech miesięcy do 65 mld USD.

Wzrosty na rynku wspiera również rozwój ETF-ów spot opartych na ETH. Propozycja BlackRock, by dodać staking do funduszu iShares Ethereum Trust (ETHA), mogłaby generować roczne dochody rzędu 2,9% w ETH.

Coraz więcej firm decyduje się również gromadzić rezerwy w ETH, wzorując się na strategii Strategy w przypadku bitcoina. Spółki te stosują umiarkowaną dźwignię, zarządzają ryzykiem bilansowym i wykorzystują ether w stakingu oraz finansach on-chain. 

Bernstein podkreśla, że obecny cykl wzrostowy na kryptowalutach jest dopiero na wczesnym etapie, a wiele spółek związanych z Ethereum jest dobrze przygotowanych, by skorzystać na rosnących wolumenach i popularyzacji rynku.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->