To koniec Hamster Kombat? Aplikacja notuje 86% spadek użytkowników, a kurs jej tokena leci na dno | Wiadomości | CrypS.

To koniec Hamster Kombat? Aplikacja notuje 86% spadek użytkowników, a kurs jej tokena leci na dno

Hamster Kombat

Zapowiada się na to, że niedawny hype towarzyszący grze crypto clicker Hamster Kombat przez większość 2024 roku okazał się być tylko chwilowy. Aplikacja po tym, jak osiągnęła w sierpniu poziom ponad 300 aktywnych użytkowników, notuje obecnie silny spadek. Co więcej, na horyzoncie pojawił się już nowy gracz, który może zająć miejsce topowego klikacza w tym sektorze.


  • Liczba aktywnych użytkowników Hamster Kombat spadła z 300 milionów do około 41 milionów, co przekłada się na redukcję tego poziomu o 86%.
  • Cena niedawno wypuszczonego tokena HSTR również straciła ponad 75% swojej wartości.

Hamster Kombat idzie na dno? Sytuacja projektu nie wygląda za ciekawie

Początek boomu na blockchainową grę na Telegramie nie zwiastował aż tak dużego pogorszenia się sytuacji Hamster Kombat, jak ma to miejsce obecnie.

Projekt zdobył nawet uznanie współzałożyciela i dyrektora generalnego wspomnianej platformy – Pavela Durova – który pochwalił jego szybki rozwój oraz tempo, w jakim zdobywa miliony nowych użytkowników.

Pod koniec tego lata jego twórcy zapowiedzieli emisję oraz airdrop natywnego tokena gry HMSTR. I ten ruch okazał się być tym, który zwiastował koniec ich dobrej passy.

Mówi się, że “pycha kroczy przed upadkiem”, a deklaracja przeprowadzenia “największego airdropu w historii kryptowalut” skutkowała finalnie kontrowersjami, gniewem społeczności i przylepieniem łatki scamu dla Hamster Kombat.

Okazało się bowiem, że ponad 230 milionów osób z liczby ponad 300 milionów użytkowników nie zostało zakwalifikowanych do odbioru tokenów HSMTR. Twórcy zachowali się wobec nich bardzo nie w porządku w tej sytuacji.

Co więcej, pierwsi nabywcy oraz inwestorzy coinów od Hamster Kombat mogli liczyć na średni zarobek na poziomie 8 dolarów. Jak widać, gra nie warta świeczki.

Nie pomogła nawet zapowiedź drugiego sezonu, w którym mielibyśmy tworzyć swoje własne mini-gry zamiast dowodzić giełdami kryptowalut.

Od swojego rekordowego szczytu liczby użytkowników wynosząca 772 330 osób w dniu 27 września (czyli dzień po przeprowadzeniu airdropa oraz listingu na giełdach), poziom ten lawinowo się załamał.

Dziś wynosi on “jedynie” 41 milionów, co oznacza spadek użytkowników o aż 86%.

Jeżeli natomiast chodzi o wartość kryptowaluty HMSTR, to ta od czasu swojego ATH z 26 września na poziomie 0,01004 dolara straciła aż 76%. Marketcap tokena wynosi aktualnie 153,3 miliona dolarów. W momencie swojego rekordu cenowego kapitalizacja rynkowa tokena wynosiła ponad 462 miliony dolarów.

Wykres cenowy HMSTR na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Hamster Kombat ma już swojego następcę?

Z boomem na daną grę crypto clicker jest i będzie zapewne tak, jak z memecoinami. Jeden projekt traci hype, aby przejął go inny.

Obecnie sporą popularność w dość krótkim czasie zdobywa gra o nazwie Paws Mini. W trakcie pierwszych dwóch dni od jej wypuszczenia na rynek zdobyła ponad 11 milionów użytkowników.

Hamster Kombat

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.