Tether twierdzi, że całkowicie pozbył się papierów komercyjnych z rezerw USDT | Wiadomości | CrypS.

Tether twierdzi, że całkowicie pozbył się papierów komercyjnych z rezerw USDT

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposób

Tether Limited, emitent stablecoina USDT, zrezygnował z papierów komercyjnych jako zabezpieczenia dla swojego stablecoina. Ponoć zastąpił je całkowicie amerykańskimi obligacjami skarbowymi.


Firma wyjaśniła decyzję zobowiązaniem do większej przejrzystości i zaufania, nie tylko dla Tethera, ale także dla sektora stablecoinów jako całości.

Przypomniała też, że publikuje kwartalne raporty dotyczące składu rezerw USDT.

Ilość papierów komercyjnych Tether zmniejsza się stopniowo

W dniu 3 października pozycja Tether w papierach komercyjnych spadła poniżej 50 mln USD. W sierpniu 2021 r. wynosiła ona 30,8 mld USD, czyli 49% całości rezerw.

Firma po raz pierwszy ogłosiła plany zmiany koszyka zabezpieczeń USDT z tego rodzaju instrumentu finansowego na rzecz amerykańskich obligacji skarbowych w maju 2022 roku.

W lipcu Ardoino powiedział, że jest zobowiązany do wypełnienia obietnicy. Wówczas piąty największy na świecie audytor potwierdził zabezpieczenie Tethera.

wsj uważa, że tether może upaść w łatwy sposóbreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.