Tether tworzy stablecoina opartego na meksykańskim peso | Wiadomości | CrypS.

Tether tworzy stablecoina opartego na meksykańskim peso

Maciej Żerelik
peso tether

Tether, firma stojąca za największym na rynku stablecoinem powiązanym z dolarem, USDT, uruchomiła nowy stablecoin powiązany z meksykańskim peso.


Tether uruchamia czwarty stablecoin

Tether rozszerza swoją ofertę stablecoinów na Amerykę Łacińską. Firma stojąca za wartym 73 miliardy dolarów USDT ogłosiła w czwartek wprowadzenie czwartego aktywa powiązanego z fiatem, tym razem ustalonego na podstawie ceny meksykańskiego peso.

Nowy token, który będzie notowany pod nazwą MXNT, jest następcą poprzednich stablecoinów USDT, EURT i CNHT, powiązanych odpowiednio z dolarem amerykańskim, euro i chińskim juanem. Początkowo MXNT będzie emitowany na Ethereum, Tron i Polygon, z możliwością uruchomienia na innych sieciach w przyszłości. CTO Tether Paolo Ardoino wyjaśnił decyzję swojej firmy w następujący sposób:

W ciągu ostatniego roku zaobserwowaliśmy wzrost wykorzystania kryptowalut w Ameryce Łacińskiej, co sprawiło, że stało się jasne, że musimy rozszerzyć naszą ofertę. Wprowadzenie stablecoina opartego na peso zapewni przechowywanie wartości dla tych, którzy znajdują się na rynkach wschodzących, a w szczególności w Meksyku.

Według danych firmy TripleA, 40% meksykańskich firm chce wdrożyć technologię blockchain w jakiejś formie, a ponad 3,1 mln osób w kraju posiada już kryptowaluty. W kwietniu meksykańska senator Indira Kempis ogłosiła, że ten środkowoamerykański kraj przygotowuje również przepisy mające na celu przyjęcie bitcoina jako oficjalnej waluty.

Kontrowersje

Podczas gdy Tether kapitalizuje popyt na infrastrukturę kryptowalutową w Ameryce Łacińskiej, walczy również z kontrowersjami wokół swojego stablecoina USDT. Na początku maja USDT na krótko stracił swój parytet w wyniku niestabilności na rynku spowodowanej upadkiem UST, algorytmicznego stablecoina sieci Terra. Chociaż USDT szybko odzyskał powiązanie z dolarem, krótka utrata wartości przywróciła obawy dotyczące jego zabezpieczenia.

Tether wielokrotnie znajdował się pod ostrzałem z powodu braku przejrzystości aktywów, które firma posiada w celu wsparcia USDT. Jednak ostatnie raporty atestacyjne w połączeniu z zobowiązaniem firmy do zmniejszenia ilości papierów komercyjnych wspierających topowego stablecoina pomogły uspokoić posiadaczy.

peso tetherreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.