Meksyk może rozważać uznanie bitcoina za legalną walutę | Wiadomości | CrypS.

Meksyk może rozważać uznanie bitcoina za legalną walutę

Mariusz Przepiórka
MEKSYK kryptowaluty bitcoin

Samson Mow – były CSO firmy Blockstream – ujawnił plany przyjęcia bitcoina przez trzy różne światowe jurysdykcje. Jedną z nich jest Meksyk, gdzie prezydent tego kraju zaprosił Mowa do dyskusji na ten temat. Informacje te jednak nie zostały potwierdzone przez oficjalne źródła.

Mow wystąpił podczas konferencji Bitcoin 2022, gdzie wyjaśnił, że po odejściu z Blockstream ostatni miesiąc poświęcił na pracę nad „przyjęciem bitcoina przez kolejne kraje”. Uruchomił również nową firmę technologiczną o nazwie „Jan 3”, na cześć daty utworzenia początkowego bloku sieci Bitcoin.

Pozytywny klimat dla BTC na Roatan i Maderze

W tym czasie programista działał m.in. w takich miejscach jak Prospera – prywatnie zarządzane rozwijające się miasto na wyspie Roatán w Hondurasie. Prezydent miasta Joel Bomgar ujawnił, że w Prosperze bitcoin jest prawnym środkiem płatniczym. Wyspa ma jednak dużą autonomię, także finansową, a bank centralny Hondurasu oficjalnie nie popiera takich działań i nie zamierza legalizować bitcoina w kraju.

Pozytywne nastawienie do bitcoina wykazuje również Madera, portugalskie terytorium autonomiczne na Oceanie Atlantyckim. Występujący na konferencji prezydent Madery Miguel Albuquerque powiedział, że wierzy w przyszłość i w bitocoina.

Albuquerque nie wspomniał o nadaniu bitcoinowi statusu prawnego środka płatniczego, ale zapewnił, że posiadacze kryptowaluty nie muszą płacić podatku przy kupnie lub sprzedaży aktywów w jego regionie. Stwierdził również, że będzie kontynuował pracę nad stworzeniem „fantastycznego środowiska dla bitcoina”.

Meksyk pójdzie drogą Salwadoru?

Meksykańska senator Indira Kempis przedstawiła natomiast aktualne informacje na temat meksykańskich planów przyjęcia bitcoina. Kempis twierdziła w zeszłym miesiącu, że chce, aby kryptowaluta stała się prawnym środkiem płatniczym w Meksyku.

Wówczas szanse na to wydawały się nikłe, jednak teraz Kempis powiedziała, że prezydent kraju chciałby spotkać się z Samsonem Mowem, aby przedyskutować możliwość wprowadzenia bitcoina jako prawnego środka płatniczego. Na razie jednak są to tylko zapewnienia pani senator, a jakiekolwiek inne źródła nie potwierdzają tych informacji.

MEKSYK kryptowaluty bitcoinreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.