Tesla trenuje swojego robota AI. Tyle płaci pracownikom za bycie "obiektem do naśladowania" | Wiadomości | CrypS.

Tesla trenuje swojego robota AI. Tyle płaci pracownikom za bycie “obiektem do naśladowania”

Tesla

Tesla w ramach zaawansowanego projektu szkoleniowego, oferuje wynagrodzenie do 48 dolarów za godzinę za naukę robotów humanoidalnych Optimus umiejętności motorycznych. Oto, jak firma przygotowuje swoje roboty do przyszłej produkcji i jakie ma wymagania wobec kandydatów.


  • Tesla poszukuje pracowników do nauki robotów Optimus umiejętności motorycznych z wynagrodzeniem do 48 dolarów za godzinę,
  • W ciągu ostatniego roku firma zatrudniła ponad 50 osób na tym stanowisku.

Wymagania wobec pracowników

Tesla stawia przed kandydatami kilka istotnych wymagań. Osoby zainteresowane pracą w szkoleniu robotów muszą spełniać określone kryteria. Pracownicy powinni być gotowi chodzić przez więcej niż siedem godzin dziennie, co jest kluczowe dla symulowania naturalnych ruchów ludzkich.

Obok wymagana jest również zdolność przenoszenia ciężarów do 30 funtów (13,6 kg), co pozwala na realistyczne odwzorowanie rzeczywistych warunków pracy. Kandydaci muszą być także w stanie nosić kombinezon do przechwytywania ruchu oraz zestaw słuchawkowy do wirtualnej rzeczywistości przez dłuższy czas.

Istotne pozostają również wymagania co do wzrostu. Brana pod uwagę wysokość to od 155 do 170 cm, co jest dostosowane do specyficznych potrzeb robotów.

Proces szkolenia robotów Optimus

Naśladowanie ruchu to kluczowa metoda w uczeniu robotów umiejętności motorycznych przypominających ludzi. Tesla od czerwca bieżącego roku publicznie pokazała, jak Optimus potrafi chodzić i wykonywać określone zadania. Technologia ta polega na rejestrowaniu ruchów ludzkich, które następnie są implementowane do algorytmów sterujących robotami. 

Animesh Garg, starszy badacz w Nvidia Research, zauważył, że przygotowanie robotów do pracy w fabrykach może wymagać milionów godzin szkoleń. To ogromna liczba, która podkreśla skomplikowanie procesu i potrzebę precyzyjnego odwzorowania ludzkich ruchów.

Przyszłość i plany Elona Muska

Elon Musk, założyciel Tesli, wielokrotnie podkreślał, jak ważny jest projekt Optimus dla przyszłości firmy. W jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, iż wprowadzenie robotów humanoidalnych może znacząco wpłynąć na jej kapitalizację, zwiększając ją do 25 bilionów dolarów.

Firma planuje rozpocząć ograniczoną produkcję robotów humanoidalnych w 2025 roku, co oznacza, że obecne działania mają na celu precyzyjne przygotowanie technologii do rynkowego debiutu.

Inwestycja Tesli w robotykę nie tylko pokazuje ambicje firmy, ale także wskazuje na rosnące znaczenie zaawansowanych technologii w przyszłości przemysłu. Program szkoleniowy Optimusa to krok ku zrealizowaniu wizji, która może zrewolucjonizować sposób pracy w różnych branżach.

Tesla

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.