Terra wkrótce spali 10% podaży tokenów LUNA | Wiadomości | CrypS.

Terra wkrótce spali 10% podaży tokenów LUNA

Redakcja
terra luna spalanie tokenów

Token LUNA wzrósł w ciągu ostatnich 24 godzin o ponad 8%. Wszystko za sprawą wieści, że planowane spalanie usunie z obiegu 10% całkowitej podaży tokenów.

Terra przygotowana do spalania tokenów

Terra zbliża się do rekordów wszech czasów. Wszystko za sprawą tego, że inwestorzy spodziewają się redukcji podaży. Jedenasta w rankingu kryptowaluta wzrosła o prawie 10% przed zaplanowanym na przyszły tydzień spaleniem tokenów.

Propozycja 44 zakłada spalenie 90 milionów tokenów LUNA znajdujących się w puli społeczności Terra. Dzięki temu możliwe stanie się wyemitowanie natywnego stablecoina UST o wartości prawie 4 miliardów dolarów.

UST jest algorytmicznym stablecoinem, co oznacza, że koszt jego emisji jest równy wartości nominalnej monety. Aby wyemitować UST, należy spalić równoważną wartość aktywa rezerwowego – tokena LUNA.

Dyrektor generalny i współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, ogłosił w piątek rano na Twitterze, że propozycja 44 zostanie podtrzymana. Spowoduje to spalenie 90 milionów tokenów LUNA, czyli około 10% całkowitej podaży. Nowo wyemitowane UST będą przechowywane w protokole ubezpieczeniowym sieci, Ozone.

Wzrost nagród ze stakingu

Kwon dodał, że wprowadzenie w życie propozycji doprowadzi do naliczenia opłat swapowych i powinno pięciokrotnie podnieść obecne nagrody za staking w LUNA. Obecnie wynoszą one 3,18% w skali roku. Po wypaleniu tokena oczekuje się, że wzrosną do około 15%.

Od początku października Terra spadła z najwyższego w historii poziomu 49,70 dolarów, tracąc ponad 28%. W międzyczasie nastąpiło odwrócenie trendu i obecnie do przełamania najwyższego poziomu wszechczasów brakuje jej mniej niż 10%.

Wydaje się, że za obecnym rajdem stoi kilka byczych katalizatorów. Na początku tygodnia Terra wprowadziła w życie propozycję 128, pozwalającą na transfery IBC w sieci. Aktualizacja ta sprawiła, że użytkownicy mogą wysyłać natywne tokeny Terra do dowolnego dApp zbudowanego na ekosystemie Cosmos.

Dodatkowo, most Wormhole uruchomił we wtorek wsparcie dla LUNA i UST. Dzięki temu użytkownicy mogą przesyłać aktywa pomiędzy Terra, Ethereum, Solana i Binance Smart Chain.

Nowy rekord wszech czasów odnotowała niedawno całkowita wartość zablokowana w aplikacjach DeFi na Terra. To sprawiło, że blockchain stał się czwartym co do wielkości łańcuchem pod względem TVL, zaraz za Ethereum, Binance Smart Chain i Solana.

terra luna spalanie tokenówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.